Jak odinstalować directx9 z ubuntu?

(patrx95) #1

Szukałem tego w ubuntu ale zupełnie nie wiem gdzie jest ten deinstalator dx9

Z góry wielki dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

(Mahsoft) #2

a od kiedy Ubuntu zawiera dx9 ??

(Phobos64) #3

Dobre pytanie :smiley: Teoretycznie można sobie zainstalować pod Wine, tylko po co, skoro nie jest potrzebny? :slight_smile:

(Sawyer47) #4

Jeśli nie masz żadnych innych aplikacji pod wine to najprościej będzie usunąć katalog .wine

(patrx95) #5

maciejowiec86 i Phenom nic nie pisałem że ubuntu jest instalowany razem z Ubuntu tylko sam sobie doinstalowałem na wine bo mi tmnf nie chodziło i wywalał błąd że nie ma dx9

nr47 nawet nie ma takiej możliwości, bo wtedy musiało by polecieć z 10 programów i 3 gry

(Mahsoft) #6

hm.....

ale tez nic nie napisałeś że miałeś zainstalowany wine :smiley:

(Sawyer47) #7

A czy ten Dx9 w czymś przeszkadza? Bo jeśli te aplikacje działają, to chyba lepiej tak zostawić, jeszcze można coś zepsuć.

(patrx95) #8

nie, nic się nie zepsuje tylko pomoże, bo jak zainstalowałem dx9 to był taki sam błąd a jak zainstalowałem sterowniki na linuxa to jest już dobrze

z wyjątkiem że nie mogę zagrać w sieci na tmnf bo wywala mi znowu jakiś błąd i wydaje mi się że to jest tak po directXie

(marcin82) #9

Po prostu wejdź do katalogu /home/USER/.wine/drive_c/Program Files i tam skasuj foldery DX9. Ewentualnie możesz uruchomić program "Menedżer oprogramowania" wine, albo z menu albo w konsoli poleceniem "uninstaller" i tam wybrać DX9 do odinstalowania.

(patrx95) #10

marcin'82 , 1.tego katalalogu nie mam ani na dysku C ani w Program Files

1. Menedżer oprogramowania to deinstalacja oprogramowania wine czy coś innego? w deinstalacji wine nie mam nic o dx9

2. W menu też tego nie mam

3. Uninstaller ---> pkt.2

(marcin82) #11

To deinstalacja oprogramowania w wine nic innego. Nie ma strachu. Skasuj dx9 i po sprawie.