Jak odinstalować directx9 z ubuntu?

Szukałem tego w ubuntu ale zupełnie nie wiem gdzie jest ten deinstalator dx9

Z góry wielki dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

a od kiedy Ubuntu zawiera dx9 ??

Dobre pytanie :smiley: Teoretycznie można sobie zainstalować pod Wine, tylko po co, skoro nie jest potrzebny? :slight_smile:

Jeśli nie masz żadnych innych aplikacji pod wine to najprościej będzie usunąć katalog .wine

maciejowiec86 i Phenom nic nie pisałem że ubuntu jest instalowany razem z Ubuntu tylko sam sobie doinstalowałem na wine bo mi tmnf nie chodziło i wywalał błąd że nie ma dx9

nr47 nawet nie ma takiej możliwości, bo wtedy musiało by polecieć z 10 programów i 3 gry

hm…

ale tez nic nie napisałeś że miałeś zainstalowany wine :smiley:

A czy ten Dx9 w czymś przeszkadza? Bo jeśli te aplikacje działają, to chyba lepiej tak zostawić, jeszcze można coś zepsuć.

nie, nic się nie zepsuje tylko pomoże, bo jak zainstalowałem dx9 to był taki sam błąd a jak zainstalowałem sterowniki na linuxa to jest już dobrze

z wyjątkiem że nie mogę zagrać w sieci na tmnf bo wywala mi znowu jakiś błąd i wydaje mi się że to jest tak po directXie

Po prostu wejdź do katalogu /home/USER/.wine/drive_c/Program Files i tam skasuj foldery DX9. Ewentualnie możesz uruchomić program “Menedżer oprogramowania” wine, albo z menu albo w konsoli poleceniem “uninstaller” i tam wybrać DX9 do odinstalowania.

marcin’82 , 1.tego katalalogu nie mam ani na dysku C ani w Program Files

  1. Menedżer oprogramowania to deinstalacja oprogramowania wine czy coś innego? w deinstalacji wine nie mam nic o dx9

  2. W menu też tego nie mam

  3. Uninstaller —> pkt.2

To deinstalacja oprogramowania w wine nic innego. Nie ma strachu. Skasuj dx9 i po sprawie.