Jak odinstalować IOBitUninstaller?

Na moim laptopie z windows 7 home premium mam zainstalowany program IOBitUninstaller i chciałem go odinstalować, żeby całkowicie pozbyć się go z mojego laptopa. Jednak na dysky c:/ nie ma tego programu w folderze program files. Jest tylko ikonka na pulpicie. Jest to wersja IOBitUninstaller 2.2 .

Próbowałem to odinstalować za pomocą revo unistaller ale ten też go nie widzi :frowning: Jak się pozbyć tego IOBitUninstaller z mojego laptopa ?

prosze Was o pomoc :frowning: Bo jak klikam ikonke na pulpicie to program mi sie uruchamia normalnie i prosi o aktualizacje do wersji 2.3

A jak natomiast chce aktualizować do wersji 2.3 to włancza mi bardzo dużo stronek, chyba z pięć jak nie z sześć i w rezultacie pobiera mi windows cleaner.

Prosze pomóżcie mi w tej sprawie :frowning: - czy to jest tylko kwestia usunięcia ikonki IOBitUninstaller z pulpitu ?

Klikasz prawym przyciskiem myszy na ikonkę i z menu wybierasz Otwórz lokalizację pliku. W folderze poszukaj deinstalatora IOBit. W opcjach folderów też można odznaczyć ukrywanie plików i folderów w systemie. Wtedy użyj wyszukiwarki. Pokaże.

libros zrobiłem tak jak napisałeś ale klikając na ikonke na pulpicie nie mam tam Otwórz lokalizacje pliku.

io.png

W opcjach folderu nie mam zaznaczonej opcji ukrywania folderów w systemie. Więc nie wiem jak to usunać :frowning:

Czy tylko ikonke usunąć i już będzie po problemie ?Czy może jeszcze to gdzieś jest w rejestrze albo w systemie ? Jak się tego pozbyć ?

A jak klikasz na logo Windowsa i wszystkie programy, to powinieneś mieć tam w menu start ten program i klikając na niego, powinny się wyświetlić przynajmniej dwie opcje na uruchom i uninstaller. Możesz też wpisać w Wyszukaj ten IOBitUninstaller.

Tam gdzie myslisz w menu start tez tego tam nie mam:

menuuuu.png

To gdzie to może być ? to tylko jest na pulpicie jako ikonka :confused:

Pozostaje wyszukać programy i pliki wpisując IOBitUninstaller. Potem na znajdź więcej wyników. Gdy się panel otworzy to kliknij wyszukaj na dysku C i u góry po prawej stronie kliknij wyszukaj IOBitUninstaller. Wyświetlą Ci się wszystkie. Tam odnajdź exe deinstalujące ten program i otwórz.

czy sprawdzałeś w trybie awaryjnym,żeby usunąć

Czy to jest program portable IOBitUninstaller 2.2 na pulpicie? Bo jeśli tak, to wystarczy zwyczajnie usunąć.

Ale tam znajduje mi tylko taką lokalizacje tego IOBitUninstaller :

C:\Users\lenovo\Desktop

Gdzie indziej nie ma nic i co teraz ?

Usuwaj normalnie. To portable.

czyli tylko samą ikonke z pulpitu usunąc tak ? i juz nie bedzie tego na moim laptopie ?

Ikona skrótu, czy programu. Najedź wskaźnikiem myszy. Bez klikania. Gdy wyświetli się, że to skrót do programu w folderze, to jest kłopot. Gdy wyświetli się nazwa programu i ileś tam MB, to jest ikona programu na pulpicie, więc normalnie usuń, nie będzie go.

libros zrobiłem tak jak napisałeś i wyświetliło mi coś takiego:

scd.png

Czyli moge te ikonke usunąć i już tego nie będzie na moim laptopie ?

Tak!

Ja tylko dodam, że ten program odpala się z jednego pliku i tak właśnie on działa.

Dlaczego? Ponieważ jego zadaniem jest odinstalowanie innych programów – gdyby sam się instalował, to nie miałoby to sensu (zainstalować jeden program, żeby odinstalować inny?). Dzięki temu, że działa bez instalacji, można się nim bezproblemowo posłużyć, a potem go usunąć.