Jak odinstalować programy które odrazu były z notebookiem?

jakim programem mogę usunąć NP: Windows Defender?

Nie ma tego w Panelu sterowania dodaj/ usuń.

thx.

Napisz jeszcze jaki masz system operacyjny.

Jeżeli masz Vistę to windows defendera na działającym już systemie możesz jedynie wyłączyć; tu masz instrukcję jak to zrobić:

http://www.raymond.cc/blog/archives/200 … -in-vista/

Na XPeku powinieneś mieć opcję usunięcia windows defendera, możliwe że nie masz zaznaczonej opcji “Pokaż aktualizacje” w dodaj/usuń programy. W razie czego, możesz windows defendera wyłączyć analogicznie tak jak w viscie.

Z płyty instalacyjnej visty, windows defendera możesz wywalić programem vlite.

Mam Vistę.

heh, tak jak w poradniku na wyłączenie to już sam z siebie go wyłączyłem, myślałem o usunięciu :stuck_out_tongue: ale nie tylko Windows Defender ale i inne np: Poczta systemu Windows …

Nie ma naprawdę takiego programu który by to mógł usuwać? hmm… musi być gdzieś : /

Zarówno defender jak i klient poczty MS to nie są programy dostarczone z laptopem tylko składniki Viśty. Bezpieczniej niż je kasować po prostu je wyłączyć i z nich nie korzystać.

Nie musi :wink: I nie ma;)

Możesz za pomocą v-lite skompilować własną ‘edycję’ visty, pozbawioną niepotrzebnego dla Ciebie oprogramowania. Ale łatwiej jest po prostu np usunąć skrót do windows mail z menu start i nie korzystać;)

A da się wyłączyć: Poczta systemu Windows? (jakaś usługa czy coś?) :slight_smile: