JAk odinstalowac viste w moim przypadku

Mam dysk podzielony na 2 partycje:

na C mam win xp

na D mam programy i tam zainstalowalem sobie viste.

Co teraz zrobic zeby odinstalowac viste?

bo jak odpalam win xp i chce usonac z parycji d katalog windows to sie niektorych plikow nie dalo usonac!

Nadaj sobie prawa właściciela do katalogu windows na D: i wszelkie uprawnienia -> na 100% usuniesz.

jak nadac te prawa??? i uprawnienia?

159508Capture1.JPG

Potem:

846506Capture2.JPG

Gdyby twoja zakładka Security była inna to wejć do opcji folderów w Panelu Sterowania i odznacz “Użyj prostego udostępniania plików”

nadlaem calem do prawa i dalej nie pofrafie usunac wiec chcialem dac uprawnienia windowsowi ale sie nie dalo

co robic?

sCooBy^ xerox91 chodzi o usunięcie Visty a Ty mu podajesz jak usunąć Vistowaty folder Windows “z” Visty, a on powinien nadać prawa/usunąć ale z XP. No bo jak można usunąć folder systemowy aktualnie używany…

6008261.JPG

Nie moge w katalogu windows ani w katalogu program files klikknac dodaj

Kliknalem dodaj na calym dysku D:

ale nadal nie działa!

Bo najpierw w zakładce Zabezpieczenia musisz wybrać zaawansowane i tam sobie ustawić… już nie pamiętam jak tam było w XP, a nie chce mi się wchodzić na tego OS’a

hmm… jeszcze możesz użyc programu np. unlocker

lub Usuwanie określonych plików przy włączaniu/zamykaniu systemu zarówno w XP jak i Vista:

Tworzymy nowy dokument textowy > wpisujemy w nim:

del /S /Q "D:\Windows"

Zapisz jako… > jakaś nazwa z rozszerzeniem .bat

Win+R > gpedit.msc > OK

Teraz przejdź kolejno do: Konfiguracja komputera > Ustawienia systemu Windows > Skrypty (uruchamianie/zamykanie) > po prawo wybierz czy włączanie/zamykanie > dodaj plik .bat

Tak to wygląda na Viście:

mssxp9.th.jpg

udalo mi sie zmniec uprawnienia a dalej nie potrafe usunac ;(

uprawnienia.jpg

czy da sie ten filder usunac z pod knoppixa?

juz sobie poradzilem 3eba bylo taka opcje zaznaczac w kazdym foledrze w winodows i sie dalo ale thx za pomoc :wink:

pozdrawiam

Możliwe ale w knoppix tez trzeba mieć uprawniana+odczyt/kasowanie z partycji NTFS

vistamen pokazałem mu jak się to robi, w XP jest podobnie. Nie chodziło mi o to żeby robił on to z Visty.

Nie mam XP i dla tego zrobiłem zrzuty w Viście.

Nie da sie tego zrobic w jakiś bardziej przyzwoity sposób? Bo jak dla mnie wyrzucenie całego folderu nie jest za fajne. Też planuje sobie zainstalować Vistę na dysku D. Potem będę ją chciał wywalić (jak już będę miał wersję pełną) to co mam zrobić? Proszę o jakąś łopatologicznie opisaną pomoc :slight_smile: Thx

Najłatwiej byłoby zrobić nową partycje i na niej zainstalować Viste a nasttępne usunąć partycje.

ja też mam tak zainstalowane. jak chciałem usunąć Viste to logowałem się na xp potem wiersz poleceń format D:. Jeśli chciałem usunąć menu wyboru to przed formatem logowałem się na Viste i w ustawieniach botowania, czas na wybór systemu ustawiałem na 0. a podstawowy system to wcześniejsza wersja systemu Windows