Jak odinstalować windows vista?

(Anarob) #1

kupiłem kompuetr z oryginalnym windowsem vista i chciał bym na jego miejsce zanstalowac windowsa xp home edition oryginalny oczywiscie.

po włożeniu tej nowej płyty z windowsem xp opcja instaluj jest nieaktywna.

co trzeba najpierw zrobić?być może trzeba odinstalowac tego pierwszego ? ale jak to zrobić?

prosze o pomoc

(arlid) #2

Formatowanie

(Anarob) #3

ok.dzieki za odpowiedz ale w tym problem ze nie wiem jak to zrobic.nie znam sie na tym.moge prosic o instrukcje?i czy jestem w stanie sam to zrobic?

(arlid) #4

Klikamy na dyysku C prawym myszy i wybieramy Formatuj. Dalej sobie poradzisz, jeżeli nie pisz..

(Anarob) #5

probuje formatowac ale wyskakuje mi infomacja iz nie moge tego zrobic bo korzystam z tego systemu.pomimo wcisniecia ok nic komputer nie reaguje. moze ta vista ma jakies zabezpiecenie? jest to mozliwe?

(arlid) #6

U kolegi formatowało się luxio spróbuj to zrobić na dopiero co włączonym systemie (i nic nie miej włączonego)

(D Ark) #7

A nie możesz uruchomić komputera z płyty CD? Włóż Xp'eka do napędu, i zobacz czy się uruchomi instalator. Jeśli nie, będziesz musiał ustawić odpowiednią opcje w BIOSie komputera.

(Anarob) #8

próbowalem na nowo zalaczonym systemie z pozamykanymi programami, i również uruchomic nowego windowsa z plyty cd i nic.tam poprstu ta opcja nie jest podswietlona czyli nie aktywna.

za kazdym razem wyskakuje to okienko ze nie moge zrobic formata bo utrace system a przeciez o to mi chodzi.

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 21:53

przepraszam zapomialem dodac ze kupilem ten komp.za granica i mam wszystko po angielsku dlatego nawet ciezko bylo by mi obsluzyc biosa

(Iamatrancemaniac) #9

Kolego, czy ty jesteś poważny ? Jak ma sformatować dysk C pod windowsem ? Widziałeś kiedyś coś takiego ? I co się wtedy dzieje z systemem, w którym obecnie pracujesz ?

(Korchez) #10

A na co formatować takim sposobem? Przy instalacji systemu automatycznie się sformatuje...

(Anarob) #11

dzieki juz odinstalowalem viste teraz mam inny problem z wgraniem xp wyskakuje nie mozena uruchomic systemu windows zpowodu sprzetowego bledu konfiguracji pierwszy raz wgrywm i nie wiem co zrobic z poczatku normalnie sie instalowalo ale pozniej stanol i pytalo czy chce zakonczyc czy pominoc czy kontynulowac i musialem zakonczyc bo nieszlo nic zrobic prosze o jakas pomc

(Deunan K.) #12

Pominąć. Pomijaj jak sa takie dziwne komunikaty. Ale nie masz gwarancji czy stetem będzie działał poprawnie po zainstalowaniu.

Po drugie znajdź sobie płytkę, która jest czysta (fizycznie), znaczy nie-brudna. To nie będą Ci wyskakiwać takie pierdzielniki. Albo przeczyść tą co masz, bo szkoda wyrzucać, w końcu orygninał, nie?

(Anarob) #13

dzieki za pomoc ale juz wgralem windowsa musilem dysk podzielic bo bylo na jednym za malo miejsca i dlatego nieszlo go zainstalowac teraz ma inny problem ze sterownikami ale juz nie wtym dziale jeszcze raz dzieki