Jak odinstalować windows vista?

kupiłem kompuetr z oryginalnym windowsem vista i chciał bym na jego miejsce zanstalowac windowsa xp home edition oryginalny oczywiscie.

po włożeniu tej nowej płyty z windowsem xp opcja instaluj jest nieaktywna.

co trzeba najpierw zrobić?być może trzeba odinstalowac tego pierwszego ? ale jak to zrobić?

prosze o pomoc

Formatowanie

ok.dzieki za odpowiedz ale w tym problem ze nie wiem jak to zrobic.nie znam sie na tym.moge prosic o instrukcje?i czy jestem w stanie sam to zrobic?

Klikamy na dyysku C prawym myszy i wybieramy Formatuj. Dalej sobie poradzisz, jeżeli nie pisz…

probuje formatowac ale wyskakuje mi infomacja iz nie moge tego zrobic bo korzystam z tego systemu.pomimo wcisniecia ok nic komputer nie reaguje. moze ta vista ma jakies zabezpiecenie? jest to mozliwe?

U kolegi formatowało się luxio spróbuj to zrobić na dopiero co włączonym systemie (i nic nie miej włączonego)

A nie możesz uruchomić komputera z płyty CD? Włóż Xp’eka do napędu, i zobacz czy się uruchomi instalator. Jeśli nie, będziesz musiał ustawić odpowiednią opcje w BIOSie komputera.

próbowalem na nowo zalaczonym systemie z pozamykanymi programami, i również uruchomic nowego windowsa z plyty cd i nic.tam poprstu ta opcja nie jest podswietlona czyli nie aktywna.

za kazdym razem wyskakuje to okienko ze nie moge zrobic formata bo utrace system a przeciez o to mi chodzi.

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 21:53

przepraszam zapomialem dodac ze kupilem ten komp.za granica i mam wszystko po angielsku dlatego nawet ciezko bylo by mi obsluzyc biosa

Kolego, czy ty jesteś poważny ? Jak ma sformatować dysk C pod windowsem ? Widziałeś kiedyś coś takiego ? I co się wtedy dzieje z systemem, w którym obecnie pracujesz ?

A na co formatować takim sposobem? Przy instalacji systemu automatycznie się sformatuje…

dzieki juz odinstalowalem viste teraz mam inny problem z wgraniem xp wyskakuje nie mozena uruchomic systemu windows zpowodu sprzetowego bledu konfiguracji pierwszy raz wgrywm i nie wiem co zrobic z poczatku normalnie sie instalowalo ale pozniej stanol i pytalo czy chce zakonczyc czy pominoc czy kontynulowac i musialem zakonczyc bo nieszlo nic zrobic prosze o jakas pomc

Pominąć. Pomijaj jak sa takie dziwne komunikaty. Ale nie masz gwarancji czy stetem będzie działał poprawnie po zainstalowaniu.

Po drugie znajdź sobie płytkę, która jest czysta (fizycznie), znaczy nie-brudna. To nie będą Ci wyskakiwać takie pierdzielniki. Albo przeczyść tą co masz, bo szkoda wyrzucać, w końcu orygninał, nie?

dzieki za pomoc ale juz wgralem windowsa musilem dysk podzielic bo bylo na jednym za malo miejsca i dlatego nieszlo go zainstalowac teraz ma inny problem ze sterownikami ale juz nie wtym dziale jeszcze raz dzieki