Jak odinstalowac zbedne stery w Win98SE +problem z drukarka

Majac win98SE i starszego laptopa, musialam instalowac rozne sterowniki do

urzadzen zewn.-kontroler USB 2.0 pod zlacze PCMCIA, potem czytnik kart

(ostatecznie w ogole nie zadzialal, ale stery zostaly) i drukarke Canona IP 6220d (tu jest problem - zainstalowana, ale nie drukuje!) oraz nowy czytnik kart (tym razem dziala…:wink:

Obecnie mam w kompie o iles sterow za wiele, ale nie wiem, jak je odinstalowac, zostawiajac tylko te, ktore beda uzywane.

Co do drukarki, problem jest taki (jest widziana przez system, na szczescie). Po poleceniu drukowania, pojawia sie zwyczajowo monitor drukowania, ustawiam rodz. papieru itd (tekst widac w podgladzie) - wszystko ok, az pojawia sie taki komunikat zatytul.:

CANON IP6220D - COM2

‘Nie mozna wyswietlic stanu drukarki, poniewaz port jest aktualnie uzywany’.

Rzecz w tym, ze drukarka jest podlaczona przez ‘kontroler USB na zlaczu PCI’ (w zw. z awaria jedynego usb w latopie). O co tu chodzi z com2? ??

Licze na Wasza pomoc.

Pozdr

Dodam, ze nie widac tych sterownikow w Dodaj/usun programy, ale wiem, ze sa gdzies w kompie wypakowane, sterownik do drukarki pewnie dwukrotnie…

spróbuj jv16 Power tools :roll:

Wlasnie sciagnelam ten program (czy i tu sie odradza go ‘poczatkujacym uzytkownikom’? ??

:? ).

Dzis podlaczony czytnik kart (m.in. xD, co dla mnie najwazniejsze), choc system znalazl sterownik bez problemu - nie dziala wcale, komputer w ogole go nie widzi. Drukarka, choc sie uruchamia i wszystkie zadania rejestruje - nie zaczyna drukowania :-o

Prosze, napiszcie, czy to sprawa innych sterownikow, czy tez jest np. specjalna metoda instalacji czytnikow kart???

(USB all-in-one… :slight_smile: