Jak odłączyć antenę WiFi

Witam,

mam router Linksys WAG200G —> wag2001dn5.th.jpg

Będę dzielił neta na 2 kompy kablem, bo teraz mam na kompa przez kabel i WiFi. Ale chciałbym odłączyć tą antenę.

Jednak ona nie jest odkręcana. Jedynie albo przeciąć kabelek albo nie wiem …

Czy istnieje jakaś możliwość odłączenia anteny ?

Pozdrawiam

eee… możesz powiedzieć po co chcesz ją “odłączyć” na stałe?? jeśli nie chcesz by był wysyłany sygnał WiFi po prostu wejdź w ustawienia routera i wyłącz WiFi.

W ustawieniach routera: Wireless->Basic Wireless Settings->Wireless Network Mode->ustaw na disabled

Samej anteny, bez zaglądania do środka lub piły nie odłączysz.

Niestety w tym routerze nie można odłączyć anteny ponieważ jest ona fabrycznie przymocowana na stałe. Jedyne co możesz zrobić to ja odłamać… Jeżeli chodzi Ci o wyłączenie dostępu przez WiFi to bez problemu zrobisz to w panelu administracyjnym. Nie ma konieczności odłączania antenki.

Brat mnie dręczy, że promieniowanie jest …

Nie mam żadnego panelu administracyjnego bynajmniej nie mam instrukcji jak do niego wejść. Ponieważ ten router ma coś tam, żebym głupią neostrade mógł podpiąć bez problemu. I wkładam tylko płytę i już. Nie wchodzę nigdy w żadne ustawienia przez przeglądarkę internetową.

Jeżeli da radę to zrobić, to prosiłbym, żebyście napisali :slight_smile:

Łączysz się przez ethernet (kabel), wpisujesz w przeglądarkę adres 192.168.1.1, podajesz:

login: admin

hasło: admin

i jesteś w panelu kontrolnym.

Dalej przejdź w podane wcześniej opcje, wyłączasz i zatwierdzasz zmiany.

(W tym oknie wyłączysz WIFI: http://ui.linksys.com/files/WAG200G/1.0 … reless.htm )

Ale szybko :smiley: dzięki wielkie :slight_smile:

Idę uspokoić brata, że promieniowania nie ma :smiley:

Pozdrowionka i wielkie dzięki. Temacik można zamknąć. :slight_smile: