Jak odpalić linuksa na geforce 9800Gx2


(Adrian Nawrocki) #1

Tak jak w temacie. Kiedyś miałem Linuksa. Karta graficzna mi się nadpaliła i działał mi tylko windows, obiecałem se że wrócę do Linuksa i właśnie to robię tylko coś mi nie wychodzi.; Odpalam płytę Ubuntu 7.10 i stwierdzam, że nie włącza mi się środowisko graficzne. Wyświetla mi się graficznie problem ze sterami, a potem tylko terminal. Co zrobić? W razie co przez 6 miesięcy mam format mózgu jeśli chodzi o Linuksa, wiec proszę jak z dzieckiem :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam


(matiit) #2

Ja bym się nie bawił w Ubuntu tylko zainstalował Archa, ewentualnie Debiana i z konsoli zainstalował sterowniki (Do 9800Gx2 są oczywiście)

http://us.download.nvidia.com/XFree86/L ... er-03.html

Istnieje duża społeczność, która jest chętna pomóc :slight_smile:


(Kostrzewa83) #3

Ty tak, ale polecanie tego komus kto ma problem z poradzeniem sobie z ubuntu to troche przesada


(mateo@) #4

Tutaj są sterowniki do twojej karty graficznej

http://www.nvidia.com/object/linux_disp ... 73.08.html

Chwilowo tylko w wersji beta. W najblizszym czasie powinna się pojawić oficjalna stabilna wersja.


(Saeros) #5

Albo mógłbyś spróbować z nowszym Ubuntu - 8.04, ja sobie go zainstalowałem i to wewnątrz Windows :smiley: nie porobiło mi żadnych partycji, nie posiekało dysku C: itp, a system chodzi świetnie, sterowników jest duuużo, nawet znikąd z www nie śiągałem tylko menu System > Administracja naklikałem że ma włączyć zaawansowane stery i pobrać nowe (bo mam Radeona, a z tym to problem przeważnie żeby chociaż Compiza odpalić), być może do Twojej karty też już coś będzie :]