Jak odpalić program z dysku na livecd?

Dokładnie tak jak w temacie. Mam livecd z linuxem, konkretnie z Ubuntu i chcę odpalić niewielki programik, który z tym systemem nie jest zintegrowany tylko znajduje się na dysku twardym komputera. Próbowałem na pendrive zrzucić, ale nic z tego nie wykryło mi tej pamięci, więc proszę o pomoc was.

Szukałem na wielu stronach i w google ale nie znalazłem tego co mnie interesuje.

Dzięki z góry i pozdro.

Konkretniej. Jaki program? Nie możesz zwyczajnie go uruchomić z dysku?

Ten program jest zainstalowany na innym systemie linuksowym? Jeżeli tak, to skorzystaj z chroot.

Nie nie.

Mam na dysku programik, ale działa on tylko pod linuxem, więc pomyślałem, że skoro mam livecd to mogę ten program odpalić na takim systemie bez konieczności instalacji. Jest tylko jeden problem bo system livecd nie widzi partycji mojego dysku tylko swoją własną czyli plików na nich zapisanych też. Wgrałem ten program, który chcę odpalić na pendrive ale gdy uruchomiłem to ubuntu i podłączyłem pendriva do kompa system też go nie wykrył.

Moim zdaniem, najszybciej odpalisz go, korzystając z chroota (omijasz problemy z zależnościami). Jesteś pewien, że livecd nie wykrywa Ci partycji? Sprawdź to poprzez wpisanie fdisk -l

Z tego co ja zrozumiałem, to kolega chce zainstalować chyba z dysku w kompie jakiś program w livecd? Najprościej, zamontuj tą partycję, na której masz ten program lub pendrive:

mount /dev/xdyn /mnt - dla partycji linuksowych ext3


mount -t ntfs-3g /dev/xdyn /mnt - dla partycji ntfs

gdzie:

x - rodzaj dysku (ATA, SATA, SCSI itd.);

y - numer dysku;

n - numer partycji.

Pozdrawiam!