Jak odpowiednio konserwować system, aby nie "zmulil"?

(Mlody993) #1

Witam,

proszę o pomoc, a dokładniej jak zadbać o system, aby nie zaczął mulić, co robić a czego nie proszę o informację.

Dlaczego pytam? Bo co miesiąc wgrywam nowy system, ponieważ zaczyna strasznie mulić i internet zwalnia. Czyszczę komputer programem CCleaner jednak to nie pomaga, mam XP Pro SP3... Bardzo dziękuje.

Teraz na tym XP mam wszystko poinstalowane na drugiej partycji wiec na swiezym xp nie bede nic instalować tylko gg, skype, antyvirus, i firefox, tak nic więcej, wszystkie inne programy typu Photoshop, Adobe Reader itp. mam na innej partycji od wczesniejszego systemu jeszcze w listopadzie... :> I działają bez instalacji. :stuck_out_tongue_winking_eye:

@edit:

Ide instalować XP... na nowo bo strasznie muli. :> Mam nadzieje, że jak wrócę to będzie jakaś pomoc. :))

(Sebos99) #2

Ile masz pamięci ram?

Zerknij na ten temat viewtopic.php?f=7&t=76580

a poza tym zainstaluj porządny pakiet zabezpieczający

(Nowicjusz50lat) #3

Zerknij tu http://winoptymalizacja.republika.pl/

Polecam też: "Advanced SystemCare Free" oraz "Wise Registry Cleaner"

(Mlody993) #4

Co masz na myśli mówiąc

??

(Sebos99) #5

Jeśli nie masz wyjątkowo słabego komputera i problemów technicznych ze sprzętem to nie wyobrażam sobie co innego jak nie wirusy może spowodować mulenie systemu po jednym miesiącu od formatowania. Polecam Kaspersky Internet Security, ewentualnie Eset Smart Security, który jest lżejszy.

Najlepszym sposobem na przyspieszenie komputera będzie dołożenie pamięci ram, dlatego pytałem ile jej masz w komputerze.

(Mlody993) #6

Ale skąd wirusy, chodzę cały czas po jednych stronach, nie przeglądam innych... zawsze jedne i te same... i gram w Counter Strike więc nie rozumiem. :frowning:

(Chillout) #7

Łatwy dostęp do Twojego komputera w sieci. Wymiana plików w sieci. Wypożyczanie urządzeń przenośnych innym osobom po czym oddają Ci zawirusowane. Itd, itp.

(Zvhirek) #8

Polecam regularne czyszczenie systemu i plików pochodnych jakimś programem, od siebie polecam Glary Utilities.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 2.10.0.622

(Mlody993) #9

@up:

Zastosuje. ^^