Jak odszyfrować plik-kontener w True crypt

(Ziomek Zemsty) #1

Zaszyfrowałem cześć pen drive'a (około 7,4 GB z 8 GB) - utworzyłem plik kontener. Jestem jednak zmuszony odszyfrować cały plik, tzn. wrócić do stanu jak sprzed stworzenia kontenera, powiedzmy tak jak ze sklepu. Problem w tym, że nie za bardzo wiem jak za to się zabrać. Mógłbym próbować, ale nie chcę nic zepsuć. Tak wiec czy mógłby mi ktoś krok po kroku napisać, jak to zrobić? :slight_smile:

(Hubcio443) #2

O ile wiem , to w true crypt powinna być opcja deszyfrowania plików. Jak odpalasz program to powinna być opcja decrypt lub coś takiego, klikasz na to, podaj hasło i zatwierdzasz. Nie mam już dawno tego programu, to nie wiem jak już dokładnie się to robiło. Może ktoś inny napisze Ci krok po kroku jak to zrobić.

Ps. wydaje mi się, że jak podepmniesz poendrive'a, to po kliknięciu na niego pp myszy powinna być opcja z true crypt, w tym wypadku do deszyfrowania pliku.

(ichito) #3
  • Uruchamiasz True Crypt, zaznaczasz literę dysku pod jaką chcesz widzieć kontener

• klikasz "wybierz plik" i w eksploratorze wskazujesz na plik, który masz na pendraku

• dalej klikasz "podłącz'" i podajesz hasło

• kontener pojawia się jako kolejny widoczny dysk...teraz możesz z tego "dysku" kopiować, usuwać , przesuwać co potrzebujesz

• jak wszystko zrobisz, odłączasz

True Crypt nie szyfruje konkretnego wskazanego pliku - tu stosuje się metodę szyfrowania "w locie" tak, jakbyś robił operacje na normalnym dysku. Podobnie działa OTFE.