Jak odtwarzac dvd w komputerze na telewizorze przez S-video?


(system) #1

Widze na tv co sie dzieje na komputerze, ale gdy otwieram WinDVD lub Windows Media Player to nie ma obrazu z odtwarzacza?


(Szymszejdi) #2

Jaką masz kartę graficzną? Musisz ustawić aby to telewizor był pierwszym urządzeniem a drugim monitor, jeszcze lepiej jeśli możesz sklonować monitor na TV wtedy na obudwy będzie widać film. Przy kartach ATI nie ma z tym najmniejszego problemu


(system) #3

eee... ATI U1/A3 Accelerated Graphics Port... jesli o to Ci chodzi... jak teraz wprowadzic te zmiany?


(Piotr Kotarba) #4

Najprostszy sposób na oglądanie video.

Wyłącz komputer i telewizor,odepnij kabel monitara od karty graficznej,podłącz kablem s-video telewizor do karty graf. Włacz telew. i komputer.Wtedy Windows potraktuje telewizor jak domyślny monitor.

Niekiedy trzeba zmienić częstotliwość odswieżania monitora na 50-60hz.i roździelczość ekranu na 800x600


(Szymszejdi) #5

Kliknij prawym przyciskiem na pulpit i wybierz "ATI Catalyst control center" w oknie które się pojawi wybierz "display options" i na samym dole zaznacz "force TV detection" kliknij "apply" a następnie znajdź "displays manager" w okienku pod tytułem "attached displays currently disabled" kliknij na ikonkę telewizora prawym przyciskiem myszy i wybierz "Clone main with TV"

Zakładam że masz najnowsze sterowniki razem z Catalyst center, jeśli nie pobierz tutaj -> https://support.ati.com/ics/support/def ... olderID=27