Jak odzyskać dane z uszkozonego dysku?

Witam.

Sytuacja przedstawia się tak: Miałem dysk 250GB podzielony na partycje:

  1. 50GB NTFS z WinXP

  2. 200GB NTFS z danymi

Potrzebny był mi linux, więc włączyłem instalator debiana i kazałem przyciąć mu drugą partycję o 8GB. Zainstalowałem tam linuxa, ale cały dysk padł :frowning:

Wrzuciłem więc drugi dysk (40GB) zainstalowałem XP (oczywiście uszkodzony był odpięty) i nieświadomy zagrożenia po podpięciu puściłem chkdsk’a.

No i niestety chkdsk z moich 2x NTFS zrobił jeden wielki, na cały dysk (pusty nawiasem mówiąc). Pobrałem “Partition Find and Mount”, i wykrył coś takiego:

beztytuulz5.png

Gdzie partycje zaznaczone kropką są to moje pierwotne partycje. Jako, że ten program ma możliwość montowania partycji zamontowałem od razu wszystkie i:

1: pusta

2: Wszystkie pliki z mojej pierwszej pierwotnej :smiley:

3: System pokazuje: Dysk jest niedostępny: Nośnik jest chroniony przed zapisem

4: pusta

Spróbowałem więc zobaczyć ją spod linuxa, ale pokazuje jakiś dziwny system plików (novell ?) albo fat12.

Przypomniałem sobie, że w którymś z poprzednich ekspertów było narzędzie firmy ontrack i wypróbowałem go. Nie przywraca jednak nazw plików tak samo jak inne programy (testdisk, PC Inspector File Recovery).

Proszę więc o pomoc: Jak odzyskać te dane razem z nazwami plików? Czy jak usunę te partycje, które się zazębiają to dysk się “odblokuje”?

Wpadłem też na pomysł skopiowania całego dysku tak jak jest na identyczny dysk (mam taki) i próbowania wszystkiego tylko nie znalazłem programu zdolnego do zrobienia czegoś takiego.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

tlaguz

I tu coś jest.

Sprawdź dysk narzędziem producenta.

Napisałem, że ten program nie spełnia moich oczekiwań, a dysk jest fizycznie sprawny.

Zobacz i poczytaj TU

Ok problem rozwiązany:

>>LINK<<