Jak odzyskac dysk E?

Wczoraj z niezrozumiałych dla mnie przyczyn stracilem portycję E mojego dysku. Zaden program jej nie widzi, tzn. nie daje sie zdefragmentować ani przeskanować antywirem. Po uruchomieniu Partytion Magic pole po dysku E jest zaznaczone ciemnozieloną ramką z napisem “Unlocatted” i stracilo przypisaną literę (móglbym dołączyć screena ale nie bardzo wiem jak to zrobić). Czy przywracanie systemu odwróci zmiany czy należałoby użyć Partytion Magic ?

Z tego co napisałeś wynika, że partycja przepadła i miejsce po niej stanowi wolna niezagospodarowana przestrzeń dysku. Spróbuj jeszcze pobawić się programem Acronis Disk Director może on coś poradzi.

W sumie nie miałem tam nic ważnego i mógłbym na nowo utworzyć partycję ale nie mogę przywrócić całego obszaru który wcześniej zajmowała. Za każdym razem zostaje “pas ziemi niczyjej” a szkoda mi każdego bajta.

flacky partycja została usunięta. w miejscu gdzie była ta partycja utwórz nową, nie przeprowadzaj pełnego formatowania na nowej partycji. Skorzystaj z programów do odzyskiwania danych - przeskanuj nowo utworzoną partycję.

To było dobre posunięcie. Odpaliłem O&O DiscRecovery i prawdopodobnie odzyskam dane, choć jeszcze się nie cieszę bo robię to pierwszy raz.Ten program automatycznie przywraca dane na skanowany dysk czy trzeba zrobić to ręcznie?

miałęm kiedyś tak samo przez to używanie partition magic jest lipne lepiej zrób sobie partycje z pod dosa lub przy instalacji windka będzie ona w tedy “stała” i nic CI jej samej nie usunie, masz wiele programów do odzyskiwania danych podanych na forum:)

Dzięki temu programowi morzesz naprawić partycję E

Program to Disk Prode

Ogólnie poszukaj na google opisu do niego aby go zainstalowac musisz mieć płytkę z Windows XP i tam doinstalować z niej Support Tools który potem po zainstalowaniu znajduje się w C:\Program Files\Support Tools

Pomocny tez jest program Winhex

A do odzyskiwania danych Recover.My.Files.v3.92

Może trochę spóźnione ale dodam od siebie, że możliwe jest że po prostu partycja się “wyłożyła” a wszystkie dane zostały. Co więc zrobić? Utowrzyć partycję dokładnie na tej samej co zniknęła. Jest jeden minus: trza znać dokładnie sektory na którch dana partycja znajdowała się na dysku. Wiem, że niektórzy lubią sobie zapisać gdzieś to na kartce i schować na wszelki wypadek, jak już coś takiego przeżyli. Jeżeli nie masz informacji gdzie twoja partycja E: się znajdowała - spróbuj sposobów opisanych powyżej przez kolegów. :wink:

Utworzyłem nową partycje w miejsce poprzedniej i o&o diskrecovery zrobiłem skan pod kątem odzysku danych i kupa! Niedość że utworzył na dysku C folder Recovery z którego za Chiny Ludowe nie mogę przywrócić to odzyskał całą kupę śmiecia typu logo windowsa, idylla i jakieś zrzuty okien systemu. Nie użyję także Disk Prode ponieważ nie posiadam płyty z Windowsem,wprawdzie miałem kopię systemu zainstalowanego przez producenta kompa ale ślad po niej zaginą jak po mojej partycji.GENERALNIE KICHA.Ale dziękuję Wam bardzo za pomoc.

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 18:25

malydragon jeśli masz link traktujący o tworzeniu partycji zaproponowaną przez Ciebie metodą to podeślij.Nie posiadam wiedzy nt. temat i chętnie poczytam.

flacky to coś jest “dużo warte” i… jest darmowe :wink:

:arrow: KLIK

i prezentacja do tego narzędzia :

:arrow: KLIK

ps.

poczytaj dokładnie ,obejrzyj prezentacje a problemów mieć nie będziesz :wink:

nie sugeruj sie tym ze prezentacja jest pod instalacje Linuxa,możesz utworzyć partycje zgodne pod Windowsa i po problemie…

OK. Program nie jest trudny w odsłudze (podobny do partytion magic,który stosowałem) ale sugerując się tym co napisał MALYDRAGON taka partycja nie jest chyba zbyt trwała.