Jak odzyskac dysk E?


(Radar79) #1

Wczoraj z niezrozumiałych dla mnie przyczyn stracilem portycję E mojego dysku. Zaden program jej nie widzi, tzn. nie daje sie zdefragmentować ani przeskanować antywirem. Po uruchomieniu Partytion Magic pole po dysku E jest zaznaczone ciemnozieloną ramką z napisem "Unlocatted" i stracilo przypisaną literę (móglbym dołączyć screena ale nie bardzo wiem jak to zrobić). Czy przywracanie systemu odwróci zmiany czy należałoby użyć Partytion Magic ?


(Djkilof) #2

Z tego co napisałeś wynika, że partycja przepadła i miejsce po niej stanowi wolna niezagospodarowana przestrzeń dysku. Spróbuj jeszcze pobawić się programem Acronis Disk Director może on coś poradzi.


(Radar79) #3

W sumie nie miałem tam nic ważnego i mógłbym na nowo utworzyć partycję ale nie mogę przywrócić całego obszaru który wcześniej zajmowała. Za każdym razem zostaje "pas ziemi niczyjej" a szkoda mi każdego bajta.


(Grzegorz Ch) #4

flacky partycja została usunięta. w miejscu gdzie była ta partycja utwórz nową, nie przeprowadzaj pełnego formatowania na nowej partycji. Skorzystaj z programów do odzyskiwania danych - przeskanuj nowo utworzoną partycję.


(Radar79) #5

To było dobre posunięcie. Odpaliłem O&O DiscRecovery i prawdopodobnie odzyskam dane, choć jeszcze się nie cieszę bo robię to pierwszy raz.Ten program automatycznie przywraca dane na skanowany dysk czy trzeba zrobić to ręcznie?


(Malydragon) #6

miałęm kiedyś tak samo przez to używanie partition magic jest lipne lepiej zrób sobie partycje z pod dosa lub przy instalacji windka będzie ona w tedy "stała" i nic CI jej samej nie usunie, masz wiele programów do odzyskiwania danych podanych na forum:)


(gradek83) #7

Dzięki temu programowi morzesz naprawić partycję E

Program to Disk Prode

Ogólnie poszukaj na google opisu do niego aby go zainstalowac musisz mieć płytkę z Windows XP i tam doinstalować z niej Support Tools który potem po zainstalowaniu znajduje się w C:\Program Files\Support Tools

Pomocny tez jest program Winhex

A do odzyskiwania danych Recover.My.Files.v3.92


(Aluś) #8

Może trochę spóźnione ale dodam od siebie, że możliwe jest że po prostu partycja się "wyłożyła" a wszystkie dane zostały. Co więc zrobić? Utowrzyć partycję dokładnie na tej samej co zniknęła. Jest jeden minus: trza znać dokładnie sektory na którch dana partycja znajdowała się na dysku. Wiem, że niektórzy lubią sobie zapisać gdzieś to na kartce i schować na wszelki wypadek, jak już coś takiego przeżyli. Jeżeli nie masz informacji gdzie twoja partycja E: się znajdowała - spróbuj sposobów opisanych powyżej przez kolegów. :wink:


(Radar79) #9

Utworzyłem nową partycje w miejsce poprzedniej i o&o diskrecovery zrobiłem skan pod kątem odzysku danych i kupa! Niedość że utworzył na dysku C folder Recovery z którego za Chiny Ludowe nie mogę przywrócić to odzyskał całą kupę śmiecia typu logo windowsa, idylla i jakieś zrzuty okien systemu. Nie użyję także Disk Prode ponieważ nie posiadam płyty z Windowsem,wprawdzie miałem kopię systemu zainstalowanego przez producenta kompa ale ślad po niej zaginą jak po mojej partycji.GENERALNIE KICHA.Ale dziękuję Wam bardzo za pomoc.

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 18:25

malydragon jeśli masz link traktujący o tworzeniu partycji zaproponowaną przez Ciebie metodą to podeślij.Nie posiadam wiedzy nt. temat i chętnie poczytam.


(Irekxara) #10

flacky to coś jest "dużo warte" i... jest darmowe :wink:

:arrow: KLIK

i prezentacja do tego narzędzia :

:arrow: KLIK

ps.

poczytaj dokładnie ,obejrzyj prezentacje a problemów mieć nie będziesz :wink:

nie sugeruj sie tym ze prezentacja jest pod instalacje Linuxa,możesz utworzyć partycje zgodne pod Windowsa i po problemie...


(Radar79) #11

OK. Program nie jest trudny w odsłudze (podobny do partytion magic,który stosowałem) ale sugerując się tym co napisał MALYDRAGON taka partycja nie jest chyba zbyt trwała.