Jak odzyskać hasło do komputera

Siemka! Kumpel do mnie zadzwonił z płaczem, że założył sobie hasło dostępu do komputera, ale je ZAPOMNIAŁ i teraz moje pytanko czy da sie to jakoś ominąć, odzyskać ;/ Proszę o pomoc! :frowning:

Może niech wejdzie na kompa przez konto admina i w panelu sterowania wyłączy hasło na swoim koncie

Uruchom kompa w trybie Awaryjnym (Naciskasz F8) podczas uruchamiania komputera jak uruchomisz tak masz konsole odzyskiwania systemu zobaczysz dodatkowe konto Administrator nie widoczne podczas zwykłego normalnego uruchamiania systemu jeżeli pojawi Ci się okno gdzie będziesz musiał wpisać nazwę użytkownika to wpiszesz nazwę Administrator (chyba dużej litery a jak nie to wpiszesz z małej litery) jak nikt nie nałożył tam hasła na to konto np podczas instalacji to spokojnie wejdziesz bez hasła wtedy masz uprawnienia admina na całym kompie w kontach użytkowników wtedy klikniesz na żądanym koncie użytkownika zmień hasło i zmienisz w trymiga bez konieczności wprowadzenia starego hasła do konta.

no próbuje uruchomić w trybie awaryjnym ale nie moge wejsc do tej konsoli;/ klikam F8 tak jak napisałeś i nic;/ Wszedłem za pomocą “delete” do jakies konsoli ale nie wiedziałem co zrobić bo nie znam sie na tym. Może trzeba innego klawiszu użyć?

Wciskasz F8 ale przed startem systemu. Ty wszedłeś do biosu. Wciskaj F8 zaraz po etapie testowania kompa (zazwyczaj pojawiają się takie “ładne” dwie tabelki, to wtedy rozpocznij atak na klawisz F8).

O ja jak już tak nie wiesz jak tam wejść to jest dużo prostszy sposób.

Uruchamiasz system i czekasz aż poprosi Cię o hasło do danego konta - ekran z profilami. Naciskasz wtedy ctrl+alt+del.

Wyskakuje Ci okno - wpisujesz w nie nazwę użytkownika czyli Administrator - prawdopodobnie bez hasła. Dalej to już powiedzieli Ci koledzy wyżej co masz robić.

To wówczas dopiero napisz posta z informacją, czy wcześniejsze porady coś dały, czy nie. Bo w ten sposób dojdzie do pisania posta pod postem, co nie jest pożądanym zjawiskiem… Twoją wypowiedź kasuję. Pozdrawiam.

Jest jeszcze inne rozwiązanie. NT Password $ Registry Editor