Jak odzyskac recovery?

(system) #1

Nie posiadam dysku z recovery a po sformatowaniu systemu (robil mi to informatyk) nie wgral z powrotem recovery.Skad moge pobrac recovery do mojego laptopa (dell XPS 1530).Czy zmuszony jestem prosic o to Dell,czy np.moge go sobie zgrac od kumpla ktory kupil Toshibe z takim samym systemem jak moj (Vista Pr Home 32 bit)?Czy moze ze stronki "dobreprogramy" sciagnac jakis program do odzyskiwania danych? :expressionless: Dziekuje

(impassive) #2

Jeśli laptop i system jest identyczny, to zgrywaj od kumpla. Nie ma przeciwwskazań.

(Adax22) #3

Po pierwsze jak wezmiesz od kumpla co ma Toshibe to się bardzo przeliczysz bo zobaczysz tylko czarny ekran i opcje uruchamiania komputera awaryjny, normalny etc. i tyle ponieważ Inna konfiguracja komputera a Widows XP tym bardziej Vista zapamiętuje konfiguracje sprzętowa. Może masz ukrytą partycje z obrazem systemu?? lub płyte Recovery utworzoną przez producenta lub kogoś jak kupiłeś laptopa. Proponuje kontakt z Pomocą techniczną producenta laptopa. Na początek zaglądnij do instrukcji obsługi może tam znajdziesz odpowiedź??

(Adax22) #4

Lub zrób tak że pożyczysz od kogoś nośnik Windows Vista klucz masz na naklejce licencyjnej więc go wpiszesz podczas instalacji. sterowniki do podzespołów pobierzesz z strony producenta i po problemie.

http://support.euro.dell.com/support/in ... gen&~ck=bt

(Krzysztof Czaderna) #5

Mozesz poprosic producenta o doslanie plytki mowi o tym licencja OEM .

(Mihau X64) #6

Jako, że korzystam z visty x64 więc oryginalna recovery x86 tośki mi niepotrzebna więc wgrałem go bratu w acerze i o dziwo działa :smiley: musiałem tylko kilka sterów pozmieniać bo sprzęt nie ten sam :wink: i działa super od razu aktywny :wink:

p.s. zainstaluj na swoim kluczu viste z nośnika kumpla i też będzie dobrze..

(system) #7

Dzieki za cenne wskazowki.Chcialbym ponownie sie doinformowac co do odzysku recovery.laptopa (Dell XPS M1530) kupilem za posrednictwem internetu u producenta.Mam oczywiscie nosnik z Vista 32 Pr Home,natomiast nie wiem czy znajduje sie tam recovery.Kiedy bowiem kupowalem Lenovo,mialem nosnik z XP i recovery na oddzielnym dysku.Stad moje przekonanie,ze i tym razem tak byc powinno.