Jak odzyskać sterowniki po formacie

(Tychu84) #1

Witam.Mam problem z moją kartą dżwiękową Conexant Hd audio w Joybooku Benq r55ve.Otóż po zrobieniu formata wyczyściło mi wszystkie stery łącznie ze sterami karty graficznej.Sterowniki od grafiki udało mi się sciągnąc z jakiejś stronki(nie pamiętam już jakiej) :?lecz z dzwiękiem jest problem bo NIGDZIE nie moge znalezc sterów do conexanta.Mało tego.Wogóle nie pokazuje mi jej w menadżerze urządzen.Jestem laikiem w tych sprawach więc serdecznie proszę o pomoc.Z góry dziękuje za jakiekolwiek porady! !!

(krzysztof7272) #2

Tu możesz pobrać sterowniki do karty dźwiękowej http://drivers.softpedia.com/get/SOUND- ... 8050.shtml

Te sterowniki są do visty. Napisz jaki masz system

(Mr Hektor) #3

Albo zainstalować z płyty dołączonej do karty.

(Bear Tzm) #4

...

(Tychu84) #5

Mam system windows xp.Czy istnieją może jakieś stery do tej karty pod xp??próbowałem zainstalować stery do karty z płyty dołączonej do laptopa ale pojawia mi sie komunikat brak urządzenia obsługiwanego przez ten sterownik.

-- Dodane 20.04.2009 (Pn) 20:20 --

w punkcie tym pisze ze niektóre modele joybooków pracują tylko z systemem windows vista i sterowniki są dostępne tylko pod ten system.A ja podczas zakupu miałem zainstalowany system Linux.Potem koleś zmienił mi na windowsa xp i głosu nie ma. :?

-- Dodane 20.04.2009 (Pn) 22:34 --

PODDAJE SIE!!!Nie mam ochoty ani czasu na szukanie sterów do conexanta pod xp bo wiem ze ich poprostu nie ma na ten model joybooka.Zakupiłem karte dzwiękową podłanczaną pod USB i po sprawie. :? Lecz w sumie szkoda bo dziwnie mieć w laptopie karte dzwiękową której praktycznie nie istnieje,ponieważ szanownym producentom z BENQ nie chciało się wymyślic sterownikow do tego modelu pod xp-ka.