Jak odzyskac "surowy" stan windowsa 7?

Witam!

Mam nadzieję ze ktoś pomoze mi z moim lapkiem TOSHIBA SATELLITE L750-1E3. Mianowicie chcę cofnąć stan systemu do stanu “zerowego”, czyli zaraz po kupnie laptopa. Niestety nie mogę zrobić tego poprzez odzyskiwanie systemu, ponieważ nie został utworzony od razu obraz recovery, a teraz na niego juz za późno. Mam zainstalowany Windows 7 home premium na partycji C. Czy jest możliwość powrotu do tego stanu bez konieczności ściagania od podstaw sterowników i utraty danych z dysku D i E? Oczywiście chcę również zachować obecny, oryginalny klucz od Windowsa. Jest jakiś sposób na zgranie z laptopa sterowników i samego windowsa? Chciałabym bardzo zrobic formata od podstaw, aby nie instalowało się dużo zbędnych programów producenta, ale czy zrobię to zachowując obecny klucz windowsa? Prosze o sensowne odpowiedzi :smiley: :smiley:

Jedno wyklucza drugie, Recovery przywróci Ci komputer do stanu z dnia w którym go kupiłaś.Zainstaluje system ze sterownikami ale też ze wszystkimi programami producenta, usunie też wszystkie dane na dysku.Płytkę Recovery, o ile nie była dołączona do komputera, możesz zrobić w każdej chwili.Na komputerze masz już na pewno zainstalowany program do tego, a to że zrobisz to dopiero teraz nie ma wpływu na zawartość systemu.System wróci do stanu z pierwszego dnia a nie z dnia w którym utworzysz Recovery.Natomiast sposób na "czystą instalacje jest jeden: musisz pożyczyć płytę z systemem jaki posiadasz, zainstalować go i aktywować kluczem który masz na naklejce pod spodem komputera.Niestety będzie to “czysty system” i sterowniki musisz zainstalować sama.Dane na partycji D i E pozostaną nieruszone o ile podczas instalacji systemu pozostawisz je nie ruszone a system zainstalujesz na obecnej partycji C.

Czemu za późno? Odpalasz Recovery Managera i tworzysz płytki recovery oraz płytki ze sterownikami (jeśli jest taka opcja - może się przydać przy stawianiu systemu na czysto z OEMowej płytki). Możesz też uruchomić recovery za pomocą wciśnięcia odpowiedniego klawisza przy starcie systemu. W przypadku przywracania systemu z recovery warto zwrócić szczególną uwagę na to w jaki sposób system zostanie przywrócony: tylko na partycję systemową C pozostawiając nietknięte pozostałe partycje czy też na cały dysk, bo taka możliwość też istnieje i skutkuje utratą wszystkich danych (czasami tylko taka opcja jest do wyboru).

Klucz Windows masz na naklejce na spodzie notebooka i możesz go użyć do czystej instalacji systemu.

:roll:

paulinka98765 napisał(a):

(…)Niestety nie mogę zrobić tego poprzez odzyskiwanie systemu, ponieważ nie został utworzony od razu obraz recovery, a teraz na niego juz za późno.(…)

Także własnie korzystam z Toshiba satelite pro .

W manu głównym masz wielka nazwę Toshiba :smiley: i tam już wszystko znajdziesz. Recowery Media Creator , pozwoli zrobić obraz systemu w każdej chwili ( także na usb)

Tam także zgrasz każde media z laptopa.

Zanim usuniesz dodatki Toshiba , pomyśl , przemyśl. Niektóre są naprawdę użyteczne.

Uruchom laptopa z jednocześnie przyciśniętym klawiszem “0” (zero). Dalej według instrukcji, która pojawi się na ekranie. Niestety, nie mam pewności, czy zostaną zachowane dane z innych partycji, niż systemowa! Ponadto warunkiem wykonania tej procedury jest istnienie na dysku firmowej partycji Recovery. Można to sprawdzić przez otwarcie systemowego okna Zarządzania dyskami. Powinna tam być widoczna partycja z jakąś dziwną nazwą.