Jak odzyskać utracone dane z karty pamięci?

Witam!

Swój aparat gdzieś zgubiłem wiec musiałem pożyczyć, na pożyczonym aparacie było ponad 100zdjec z całych wakacji, ja zrobiłem 5 i jedno chciałem usunąć, menu było po włosku wiec zamiast usunąć wybrałem format karty… karta kingstona 1GB SD… mam w komputerze czytnik tych kart wiec mogę włożyć ja… i pytanie, co musze zrobić aby odzyskać te utracone dane, jaki program co czy może komuś ją dać? Jestem gotów zrobić wszystko by odzyskać te dane.

z góry wielkie dzięki, będę mega wdzięczny za pomoc.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94

Więcej na forum

http://forum.dobreprogramy.pl/search.php

odzyskiwanie danych.

PC INSPECTOR™ smart recovery

Lub jeśli aparat jest wykrywany jako dysk PC INSPECTOR™ File Recovery 4 -> wybierasz dysk -> Tools -> Find lost data…

ale jak mam zrobić? bo aparatu przy sobei nie mam tylko karte? wsadzam karte do czytnika potem odpalam program?

A jak chciałeś to zrobić w aparacie ??

Skoro program jest instalowany na komputerze, to chyba logiczne, że trzeba kartę podpiąć do niego…

Dokładnie. Wkładasz do czytnika (jeśli chodzi o czytnik w komputerze) i odpalasz jeden z tych dwóch programów. Powinny wykryć je jako dyski. Jeśli w Mój komputer wykrywa go jako dysk to użyj PC Inspector File Recovery (albo odpal i sprawdź czy go “widzi”). Smart obsługuje dodatkowo formaty producentów (Kodak DCR, Minolta MRW itp.) i jest stworzony tylko do kart pamięci.

udało sie odzyskac sporo zdjec niektóre są jakieś takie pociete itd. ale nadal suzka pozostałych… czemu t enie które zdjecia są jakieś takie dziwne ze w połowie jest szare tło

Bo zostały nadpisane lub uszkodzone w inny sposób. Nic nie poradzisz.

Możliwe, że pliki zostały częściowo uszkodzone. W przypadku usunięcia (w tym przypadku to był format) zdjęcia nie będącego w katalogu powstają często błędy. Gdy pliki znajdują się w katalogu i usuniemy je razem z katalogiem ryzyko błędów jest mniejsze. Spróbuj Active@ Undelete (demo) -> dysk -> Advance scan -> prawy klik na plik (w katalogu !!ADVANCE lub !!EXTRA) -> Preview file (podgląd pliku).

Sprawdź czy ten da rade. Możesz zawsze udać się do jakiejś firmy odzyskującej dane.

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 15:45

Jeśli program nadal pracuje…możliwe, że to stare pliki (zdjęcia które były zrobione przed tymi które usunąłeś). Wersja optymistyczna.

byc może… ale czy to pewność 100% że to wszystkie foty? bo dokąłdnie ja nie wiem ile ich było, czy moge dla pewnosci jescze raz spróbować odzyskac te dane?

edit:

ten program mi nie działa active undelete demo

Chyba ich nie zapisywałeś na tej karcie (mówie o odzyskanych plikach)? Dane nadal są na karcie pamięci. Programy do odzyskiwania danych nie ingerują w pliki (sama czynność odzyskania przypomina skopiowanie tego co jest normalnie niewidoczne dla systemu). Jedynie podczas instalacji można nadpisać dane - dotyczy danych na dysku twardym.

Możesz testować inne programy.

Nie uruchamia się czy chodzi Ci o to, że nie odzyskuje danych (wersja demo pozwala na podgląd plików oraz na odzyskanie plików nie wiekszych niż 64KB).

Pobierałeś z tego linku?

Download Active@ UNDELETE 5.5 (2.00 MB, main server)

(pierwszy od góry)

PS Zrób obraz dysku jeśli Ci się uda odpalić Active@ -> klik na dysk -> Create Image -> na inny nośnik do folderu

odpalam ten prgoram i wyskakuje jakiś ,system windows -stacja nie jest gotowa’’ i jakiś błędy pokazuje w nuemrkach i można wybrac anuluj kontynuuj i ponów próbę co kolwiek wcisne nic to nei da bo co chwila wyskakuje to samozrobiłem drugi ra zodzyskiwanie danych i jest tyle samo fot oraz te same są zniszczone wiem że kilku nie ma bo je robiłem i tez zostału usunięte, zależy mi tylko na tym by mnieć pewnosć ze wsyztskie foty te które ja usunołem zostały odzyskane i te niektóre zostały naprawione bo w miniatruce sa widoczne w całosci ale jak się weźmie podgląd obrazu to sa zniszczone

Odinstaluj może, przeczyść rejestr, restart kompa, sciągnij program od nowa i zainstaluj ponownie.

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 17:45

PS Tak nawiasem udało się odzyskać jakieś zdjęcia bez błędów?

Pewności 100% nie ma. Ale jest dość duża, że wszystko co się dało zostało odzyskane (domowym sposobem oczywiście). Co do tych minaturek…to wywaliło pewnie jakiś pixel…może pokombinuj. Zrób kopie tych plików i pobaw się jakimś edytorem graficznym (zmień rozmiar i przekonwertuj na bitmapę).

kurcze… lipa straszna… nie wiem czy są to wszystkie zdjęcia ;/ ale wątpie ponieważ nadal nie widzę tego któego ja robiłem wcześniej… bo do jakiegoś profesjonalisty to gdzie mozna oddać dokładnie?

PS: próbowałem innym porgramem i plików wyszło spporo wiecej o jakieś 50-60 ale niekóre z nich jest coś takiego:

podgląd nie mozliwy albo coś w tym rodzaju no niektóre nadal są tak poucinane do połowy a w miniaturkach są normalne… nie wiem naprawde… bardzo mi zależy by mnieć wsyztskie zdjecia no i całe

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 19:34

PS: :o o kurde… ustawiłem ten obraz który jest tak jak by zniszczony a w miniaturce sprawny i na tapecie jest cały :o dziwne…

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 19:35

a nie jednak nie… to nie to zdjęcie :?

W Polsce profesjonalne labolatorium posiada Ontrack. Zadzwoń na infolinie. Nie sugeruj, że “aż tak bardzo” Ci zależy, bo cena wzrośnie (moja uwaga).

Próbowałeś ze zmianą rozmiaru (zmniejszeniem). Użyj FastStone Image Viewer 3.2 -> menu Edytuj -> Zmień rozmiar -> potem Zapisz jako (*bmp) lub np. IrfanView 4.00. Spróbuj też na odwrót najpierw zmienić rozszerzenie potem rozmiar. Wątpliwe ale możesz spróbować.

PS Odzyskiwanie danych z pamięci (opartych na bramkach) ma pewne ogranicznia.

nie pomogło… a ile takie coś może kosztować?

Odzyskać dane można nawet już od 50 zł, zależy jak się ugadasz, akurat najtaniej jest to zrobić w serwisach komputerowych ale tam używają ogólnodostępnego oprogramowania do odzyskiwania danych. Standardowa cena za usługę w specjalistycznych firmach zajmujących się utraconymi danymi to 300zł - 800zł. To standardowy przedział cen w przypadku “uszkodzenia” logicznego.

Proponuje powiedzieć im, że część danych masz i czy są w stanie odzyskać coś więcej/lepiej.

PS Choć osobiście uważam że jakiś rewelacji nie będzie, tzn. są małe szanse na odzyskanie danych w 100%.

Jeśli możesz to napisz jak Ci “poszło”.

Pozdrawiam.