Jak odzyskac utracone pliki podczas konwersji fat32 na ntfs

Witam

mam taki problem. Chcialem zmienic w moim dysku zewn USB FAT32 na NTFS - probowalem opcja convert w wierszu polecen, ale podczas tej operacji komputer mi sie wylaczyl. Na dysku mialem szereg roznych folderow.

Potem zdecydowalem, ze skopiuje caly dysk na drugi dysk zewn. USB i potem zrobie format tego pierwszego juz w NTFS. Tak zrobilem, ale po calej opecaji zpbacyzlem, ze zamiast 150 GB przeniosl mi tylko 70 GB.

Teraz nie wiem co sie stalo, ale na starym dysku pokazuje caly czas zajete miejsce 150 GB, natomiast jak wejde w pliki to jest tego tylko 70 GB. Dwa foldery, gdzie trzymalem filmy oraz nagrania kamerą HD są puste - a tam wlasnie mialem super wazne dla mnie filmy, ktore nagrywalem.

Probowalem naprawic to jakos komendą chkdsk /f w wierszu poleceń, ale nie dało to nic. Na poczatku myslalem, ze sie uda bo byla jakas komenda mowiaca o tym, ze mozliwe jest do odzyskania 70 gb, ale po wszystkim mam tylko 32kb pliki zatytulowane filmy oraz kamera - tak jakby zmienil folder na pliczek. W dalszym ciagu natomaist we wlasciwowsciach dysku pokazuje, ze zajete jest 150 gb. Czy jest jakas szansa na odzyskanie tego - jezeli tak, to co powininem zrobic ?

pozdrawiam

stefek

Hej,

Spróbuj zadziałać z programem Test Disk - opis jak się nim posługiwać najdziesz w wersji polskiej tutaj, a w wersji angielskiej tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus