Jak odzyskać vistę z ukrytej partycji

Kupiłem lapsa z wgraną vistą i wszystko byłoby pieknie gdybym nie chciał wgrać xp . Więc wgrałem xp ale nie zrobiłem kopii zapasowej . A wiem że można system odzyskac z ukrytej patrycji tylko nie wiem jak ? Jeżeli ktoś wie to może podzieli sie info na ten temat . Będę dzwięczny :lol:

powinno być pprzy właczaniu napisane żeby coś nacisnąć i przwrócić…chyba f11

Powinieneś dostać instrukcję jak to zrobić… masz płytkę recovery?? jak tak użyj jej.

Jeśli masz Toshibe:

Wkładasz płyte recovery i wciskasz klawisz F12 przy starcie komputera i system pokazuje okno z wyborem tego co ma być aktywowane… wybierasz napę DVD i zaczynasz instalacje :wink:

Jeśli masz HP: (tak było u kolegi)

Systemu niedawało sie zmienić bez uprzedniego wywalenia całkowicie wszyskiego… co defakto zakończyło sie instalacja XP z płyty bo wersja wgrana fabrycznie poszła do odstrzału…

dzięki za odpowiedzi ale to i tak nie pomaga , fakt to hp pavilion ale pomimo formatu zostaje jakieś 7 Gb nieodzyskane . Mam dysk 80 Gb a pokazuje 72 Gb i cos tam , czyli ma tą ukrytą partycję i nie wiem jak się do niej dobrać . Przy rozruchu jest wcisnij esc lub f10 ale co dalej ?

Nie dostałem żadnej płyty , chyba musiełem sobie ją nagrać . Zobacze i sie pobawie nie wiem czy można zamówić kopie systemu który był wgrany . Dziękuje za info .