Jak odzyskać vistę z ukrytej partycji


(Lukasz24510) #1

Kupiłem lapsa z wgraną vistą i wszystko byłoby pieknie gdybym nie chciał wgrać xp . Więc wgrałem xp ale nie zrobiłem kopii zapasowej . A wiem że można system odzyskac z ukrytej patrycji tylko nie wiem jak ? Jeżeli ktoś wie to może podzieli sie info na ten temat . Będę dzwięczny :lol:


(Kubakuderski) #2

powinno być pprzy właczaniu napisane żeby coś nacisnąć i przwrócić....chyba f11


(Sidhmor) #3

Powinieneś dostać instrukcję jak to zrobić... masz płytkę recovery?? jak tak użyj jej.


(Itq5) #4

Jeśli masz Toshibe:

Wkładasz płyte recovery i wciskasz klawisz F12 przy starcie komputera i system pokazuje okno z wyborem tego co ma być aktywowane.. wybierasz napę DVD i zaczynasz instalacje :wink:

Jeśli masz HP: (tak było u kolegi)

Systemu niedawało sie zmienić bez uprzedniego wywalenia całkowicie wszyskiego.. co defakto zakończyło sie instalacja XP z płyty bo wersja wgrana fabrycznie poszła do odstrzału..


(Lukasz24510) #5

dzięki za odpowiedzi ale to i tak nie pomaga , fakt to hp pavilion ale pomimo formatu zostaje jakieś 7 Gb nieodzyskane . Mam dysk 80 Gb a pokazuje 72 Gb i cos tam , czyli ma tą ukrytą partycję i nie wiem jak się do niej dobrać . Przy rozruchu jest wcisnij esc lub f10 ale co dalej ?


(Lukasz24510) #6

Nie dostałem żadnej płyty , chyba musiełem sobie ją nagrać . Zobacze i sie pobawie nie wiem czy można zamówić kopie systemu który był wgrany . Dziękuje za info .