Jak odzyskac zdjęcia

witam.problem mam następujący-do folderu z istniejacymi zdjeciami skopiowałem zdjęcia z aparatu.problem w tym że miały te same nazwy pliku.teraz na miniaturkach w folderze widac zdjęcia te pierwsze,a po otwarciu w przegladarce graficznej lub skopiowaniu widac te drugie.jeśli odświeże zdjęcie to to pierwsze znika bez powrotnie.nie wiem czy sie wyrażam jasno,ale to tak jakby były dwa zdjęcia w jednym pliku.może macie jakieś pomysły jak odzyskac te pierwotne?

Spróbuj jakiegoś programu do odzyskiwania danych, może to coś da.

temat kfalifikuje się do działu z problemami a próbowałeś dać przywracanie systemu??

Jest program tylko nie pamiętam nazwy co np z karty pamięci odzyskuje wszystkie zdjęcia zrobione przez aparat poprostu nałozyły się zdjęcia nowe na stare znam ten ból :frowning:

Mati17 przywracanie niewiele da, gdyż to nie były pliki systemowe.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78136&

jesli dobrze zrozumiałem zastąpiłeś plik ?

raczej stracona sprawa bo jezeli nagrałes plik na plik o tych samych nazwach to własnie w tym i tylko w tym pprzypadku plik zapisywany był na miejsce poprzedniego pliku wymazując ten poprzedni

zakładam ze masz XP to miniaturki moze WIN sobie poprostu gdzieś zapisywać dlatego zmyłka system nie odróżnia zdięc lecz nazwy NA PEWNO miałeś komunikat o czy zastąpic pliki:)

jezeli wyrzucasz plik do koszza to generalnie wyrzucasz tylko informacje o pliku ale fizycznie jest on jeszcze na dysku a tylko to miejsce jest dodane do puli do zapisania w tym przypadku jest on do odzyskania póki nic nie zostanie nadpisane

W 100% zgadzam sie z massa. Jezeli usuniesz plik to usowana jest tylko informacja na liscie plikow, ze juz go nie ma. Ale plik w dalszym ciagu istnieje ,niewidoczny" dla komputera. Wtedy moze pomoc program do przywracania danych. Ale jezeli nagrales w to samo miejsce plik o takiej nazwie to poprostu stare zdjecie zostalo wymienione nieodwracalnie na nowe.