Jak oglądnąć film na komputerze? brak obrazu

(Palmereldritch1) #1

Witam,

kumpel przyniósł dziś film, chcielismy oglądnąć, włączyłem sub-edita (btw. jaki jest najlpeszy program do odtwarzania filmów wg Was?) pojawił się tylko dźwięk, obrazu nie było.

Trochę poszukałem i zapewne brakuje mi jakichś kodeków. Jednak jest tego tak dużo, że sie w tym gubię. Co zainstalować, żeby być pewnym, że zawsze otworze każdy film? Czy jest jakaś paczka kodeków zawierająca je wszystkie? Jakich używacie? Jakie są najlepsze? Proszę o naświetlenie tematu laikowi jakim jestem.

pozdrawiam.

(Danielm86) #2

Zapewne zainstaluj Codec Pack Advanced i obraz powinien być.

(Kkabut) #3

Zainstaluj K Lite http://www.free-codecs.com/K_lite_codec ... wnload.htm sam używam.

(Palmereldritch1) #4

dziękuje za sugestie. do czego służy ffdshow czy to też jakiś kodek?

(Danielm86) #5

Też. Ale oferuje słabszą jakość obrazu niż DivX. Ponadto zastępuje jeszcze kilka kodeków.

(kamil_w) #6

ffdshow to biblioteka a nie kodek sam w sobie. Umożliwia odtwarzanie wszystkich formatów plików filmowych (wszystkich prócz realmedia i quicktime).

Jeśli jakiegoś filmu jakimś cuden nie otworzysz mając zainstalowany ffdshow, to zawsze pozostaje VLC - nigdy mnie nie zawiódł.

(Palmereldritch1) #7

więc k-lite codec pack czy ffdshow?

co do odtwarzaczy sub-edit, allplayer czy cos innego?

(Aleksander) #8

K-lite, do tego w wersji Basic, co by nie zaśmiecać niepotrzebnie systemu; dzięki tej paczce jeszcze nie zdarzyło mi się, by jakiś film "nie poszedł";

AllPlayer...cóż, kiedyś byłem jego zwolennikiem, ale pod Vistą zaczął sprawiać problemy - ewidentnie któryś z kodeków instalowanych razem z nim; nawet na własny użytek wysnułem teorię spiskową, że AllPlayer usiłuje wymusić wysyłanie płatnych sms-ów - co jakiś czas zgłaszał problemy z kodekami, mimo że nic nie zmieniałem; a pod k-lite odpalam bez problemu wszystkie filmy. Na windowsowym media playerze. Nawet z napisami :slight_smile:

(Palmereldritch1) #9

dziękuje za pomoc. jak wygląda uaktualnianie paczki k-lie, bo jak mniemam trzeba ją co jakiś czas uaktualniac? jest jakiś autouploader czy trzeba ściągać nową wersję?

wg tego co jest napisane na dobrych~ k-lite basic odczytje tylko xvid czy to nie za mało? znaczy to ze nie będę mogl odtworzyć filmuw formacie divx i każdym innym oprócz xvida?

(Aleksander) #10

Nie za mało. K-Lite w wersji basic odczytuje całkiem sporo - jak pisze producent - wszystkie popularne formaty wideo i audio.

Poniżej masz fajny podział - która wersja co obsługuje - dostępne na stronie producenta: