Jak oglądnąć film na komputerze? brak obrazu

Witam,

kumpel przyniósł dziś film, chcielismy oglądnąć, włączyłem sub-edita (btw. jaki jest najlpeszy program do odtwarzania filmów wg Was?) pojawił się tylko dźwięk, obrazu nie było.

Trochę poszukałem i zapewne brakuje mi jakichś kodeków. Jednak jest tego tak dużo, że sie w tym gubię. Co zainstalować, żeby być pewnym, że zawsze otworze każdy film? Czy jest jakaś paczka kodeków zawierająca je wszystkie? Jakich używacie? Jakie są najlepsze? Proszę o naświetlenie tematu laikowi jakim jestem.

pozdrawiam.

Zapewne zainstaluj Codec Pack Advanced i obraz powinien być.

Zainstaluj K Lite http://www.free-codecs.com/K_lite_codec … wnload.htm sam używam.

dziękuje za sugestie. do czego służy ffdshow czy to też jakiś kodek?

Też. Ale oferuje słabszą jakość obrazu niż DivX. Ponadto zastępuje jeszcze kilka kodeków.

ffdshow to biblioteka a nie kodek sam w sobie. Umożliwia odtwarzanie wszystkich formatów plików filmowych (wszystkich prócz realmedia i quicktime).

Jeśli jakiegoś filmu jakimś cuden nie otworzysz mając zainstalowany ffdshow, to zawsze pozostaje VLC - nigdy mnie nie zawiódł.

więc k-lite codec pack czy ffdshow?

co do odtwarzaczy sub-edit, allplayer czy cos innego?

K-lite, do tego w wersji Basic, co by nie zaśmiecać niepotrzebnie systemu; dzięki tej paczce jeszcze nie zdarzyło mi się, by jakiś film “nie poszedł”;

AllPlayer…cóż, kiedyś byłem jego zwolennikiem, ale pod Vistą zaczął sprawiać problemy - ewidentnie któryś z kodeków instalowanych razem z nim; nawet na własny użytek wysnułem teorię spiskową, że AllPlayer usiłuje wymusić wysyłanie płatnych sms-ów - co jakiś czas zgłaszał problemy z kodekami, mimo że nic nie zmieniałem; a pod k-lite odpalam bez problemu wszystkie filmy. Na windowsowym media playerze. Nawet z napisami :slight_smile:

dziękuje za pomoc. jak wygląda uaktualnianie paczki k-lie, bo jak mniemam trzeba ją co jakiś czas uaktualniac? jest jakiś autouploader czy trzeba ściągać nową wersję?

wg tego co jest napisane na dobrych~ k-lite basic odczytje tylko xvid czy to nie za mało? znaczy to ze nie będę mogl odtworzyć filmuw formacie divx i każdym innym oprócz xvida?

Nie za mało. K-Lite w wersji basic odczytuje całkiem sporo - jak pisze producent - wszystkie popularne formaty wideo i audio.

Poniżej masz fajny podział - która wersja co obsługuje - dostępne na stronie producenta: