Jak ograniczyć dostęp?

Witam wszystkich.

Mam pewien problem z moją siostrą.

Otóż chciałbym jej ograniczyć dostęp do panelu sterowania w celu uniemożliwienia zmiany typu jej konta na administratora.

Robi to, żeby instalować programy, które pochodzą z sieci. Najczęściej są zawirusowane trojanami.

Wiem, że można ograniczyć cały dostęp do wszelkich ustawień, ale chodzi mi jedynie o panel sterowania.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam, Michał.

P.S. Jeżeli ten post nie powinien być w tym dziale, to proszę o jego przesunięcie.

Polecam dobreprogramy.pl + demonstracje Docenta.

Jeśli masz XP Professional posłuż się zasadami grup (gpedit, ewentualnie Windows SteadyState)- ograniczysz ów panel, poza tym jest tam jeszcze multum opcji- można nieźle ograniczać system. Jeśli masz XP Home, to zaczynają się schody. Jedyne rozwiązanie, to danie siostrze konta ograniczonego (może być bez hasła) oraz założyć hasło na swoje konto Admina, następnie w trybie awaryjnym założyć hasło na wbudowanego admina (hasła powinny być trudne, by siostrzyczka ich nie złamała :mrgreen: ).

MS Shared Computer Toolkit - można użytkownikowi wyblokować niemalże wszystko. Zastosowanie: kafejki internetowe oraz publiczny dostęp do stanowisk komputerowych. Jeśli nie znajdziesz to krzycz, wrzucę Ci gdzieś instalkę.