Jak oszukać by pendrive USB 3 widziano jako USB 2?

Mam pendrive 32 GB ze złączem USB 3.0

Miał on być wykorzystywany w telewizorze firmy Samsung do nagrywania cyfrowego obrazu (funkcja PVR).

Niestety, pomimo wstecznej kompatybilności telewizor nie rozpoznaje sprzętu i odmawia współpracy z taka pamięcią.

Pisałem w tej sprawie do Centrum obsługi Klienta firmy Samsung i taką dostałem odpowiedź:

"Dobrze, że załączy Pan informację dotyczącą urządzeń, dzięki temu szybko

można zweryfikować czym jest spowodowana sytuacja. Otóż nasze telewizory

obsługują standard złącz 2.0, standard złącz 3.0 nie jest obsługiwany.

Zalecam więc stosować urządzenia z obsługiwaną wersją złącza, czyli 2.0."

Do tej pory inaczej rozumiałem znaczenie słowa ‘kompatybilność’. Jak widać na tym przykładzie lepszy, nowszy sprzęt niekoniecznie takim musi być.

Moje pytanie brzmi, czy w związku z tym można jakoś oszukać telewizor, że ma do czynienia z pendrive ze złączem USB 2.0 ? Może jakaś przejściówka, może izolacja któregoś styku ?

Przy okazji jeszcze jedna rzecz. Mam też pendrive tym razem już ze złączem USB 2.0 ale ten okazuje się zbyt wolny w zapisie i nie przechodzi testu wydajności. Ponoć Samsung wymaga

by szybkość zapisu była nie mniejsza niż 10 MB/s, ten mój zapisuje pliki z maksymalną prędkością 7,5 MB/s (mierzone programem ATTO). Jako ciekawostkę podam, że oba pendrive (i ten z USB 3 i ten za wolny dla Samsunga)

nagrywają bez problemu w zewnętrznym tunerze DVB-T kupionym za około 100 zł.

A moje pytanie brzmi czy można oszukać telewizor, że ma do czynienia z urządzeniem szybszym niż w rzeczywistości ?

Ogólnie pendrive 3.0 powinien chodzić w standardzie 2.0 chyba, że jest to sprzęt Made in China.

A oszukać można przez wprowadzenie loopa, ale to oznacza utratę 2.5miB danych na sekundę.

Mi też wydawało się, że lepsza, nowsza technologia, w dodatku w pełni kompatybilna powinna chodzić.

A sprzętem jest telewizor marki Samsung UE37C6600. Teraz większość rzeczy jest Made in China ale ten akurat telewizor jest Made in Slovakia, ale to akurat nie ma nic do rzeczy.

A na czym polega to wprowadzenie loopa ?

A przypadkiem problem nie wynika z zastosowanego systemu plików? Sprawdź czy masz na pewno FAT32.

Nie ma znaczenia jak sformatuję pendrive w komputerze. Telewizor i tak przeformatuje go w systemie Linux. Gdy taki używany już w telewizorze pendrive podłączę do komputera pod Windows to ten widzi nowe, niesformatowane urządzenie.