Jak otrzymywać nieczytelne maile?

(Ostatni Mohikanin) #1

Czy jest jakiś sposób, by wszystkie maile, które trafiają do skrzynki odbiorczej, były domyślnie nieczytelne dla odbiorcy? Przykładowo ktoś wysyła do mnie maila o treści "Jutro o 20.00 spotykamy sie na rynku", a w mojej skrzynce odbiorczej treść tej wiadomości będzie wyglądać przykładowo tak: "hdyeby4hjfmgoenwix8nreudnb0din1nhhb 3yd 38f ji9mdbshw8ewnxj" lub tak: "###################################". Lub jeszcze inaczej, byle treść była nieczytelna. Oczywiście po użyciu odpowiedniej funkcji lub programu treść takiego maila musi się dać bezproblemowo odszyfrować.

(marcin82) #2

Może zainsteresuj się szyfrowaniem wiadomości. Nie piszesz czy używasz jakiegoś klienta poczty. W Outlooku zapewne jest to możliwe. W Thunderbirdzie sprawę załatwia dodatek "Enigmail":

http://www.securitum.pl/baza-wiedzy/pub ... hunderbird .

(Ostatni Mohikanin) #3

Konto pocztowe jest w domenie vp.pl, założone na Onecie. Bez klienta pocztowego. Dodatek Enigmail, jeśli dobrze rozumiem, szyfruje treść maili, ale muszą one być najpierw zaszyfrowane przez nadawcę. Mnie chodzi o to, aby wszystkie maile były szyfrowane automatycznie, reklamy i newslettery też. Mówiąc krótko - jesli ktoś zaloguje się na moje konto pocztowe, zamiast wiadomości zobaczy "krzaczki" lub zlepek liter czy cyfr.