Jak partycjować dysk

Mam dysk 160 GB do spartycjowania i nie wiem jak się do tego zabrać. Mógłby ktoś pomóc bo się zupełnie na tym nie znam.

Mam nadzieję, że w dobrym dziale piszę, bo nie wiedziałem czy wrzucić do hardware czy problemów z oprogramowaniem :smiley:

partycjonować, podzielić na partycję ;P, jaki system ?? planujesz kolekcjonować zdjęcia filmy muzykę ??

Mam win XP 100 GB dla mnie reszta dla kogoś innego :smiley:

Może jakiś mały zbiorek muzyki ew kilka filmów zdjęć bardzo mało :smiley:

no to podziel na pół:P albo 100 do reszty :stuck_out_tongue: albo 50/50 dla ciebie i reszta dla kogoś innego :P.

Obecnie nie ma sensu dzielić na oddzielne partycje dla różnych osób, kiedyś się tak robiło, gdy wielkość partycji była ograniczona systemem plików FAT16, a konta użytkowników nie istniały.

W Windowsie XP każdy użytkownik ma swój folder Moje Dokumenty i to w nim trzyma swoje pliki. Jeśli użytkownik nie ma uprawnień administracyjnych to nawet nie może mieć dostępu do plików innych użytkowników.

Jeśli jest jeden dysk, to lepiej utworzyć drugą partycję na wypadek konieczności reinstalacji systemu. Najprościej podzielić na pół. Na drugiej partycji będą pliki wspólne dla użytkowników, np. muzyka, filmy, ewentualnie ważne pliki przekopiowane na czas reinstalacji.

OK

tylko teraz jak to zrobić ??

jakimś programem systemowo ??

bo ja niestety zielony jestem :frowning:

Hmm, jeśłi jesteś zielony to polecam poartition magic, albo PPM na ikone mój komputer i tam masz “zarządzaj” też sobie jakoś tam podzielisz (ale tylko wolne miejsce)