Jak pobrać PDF ze strony Biedronki lub libra.ibuk.pl?

Może ociężałość bullzip printer… :thinking:

1 polubienie

Bullzip to wirtualna drukarka pdf która robi w locie chyba jeszcze konwersję. Spróbuj zapisać przez wybranie tej opcji którą zaznaczyłem na screenie, a która nie działa u @krystian3w bo sobie zepsuł windowsa :wink:

1 polubienie

Nie mam innych opcji, tylko tą Bullzip

image

1 polubienie

Tak, tak zaznaczyłam, mam już plik

A jednak działa, głupkowato przetłumaczyli nazwę w oknie:

image

Chcieli nazwę, to im wpisałem; ale nie napisali, że nie wiedzą w jakim katalogu to zapisać (pełna ścieżka pomogła).

Jeszcze tylko muszę sprawdzić na “pdf” czy go zapisze inaczej niż plik “pk”:

    OK, to chyba zależy od drukarki w systemie, plik dla Brothera nieczytelny a z wirtualnej drukarki XPS to chyba dalej XPS z lekko innymi ustawieniami (ma o dwa bajty mniej gdzieś).

Dziwne masz to okienko. Ja mam normalne okno wybierania lokalizacji pliku. Jakaś stara wersja firefox czy co?

Windows 7 SP1 (zaktualizowany z WU na 100%), nawet w MS Paint tak mam.

Musiałam wyczyścić CCleanerem i zrestartować system, bo mi go strasznie przymuliło
A możecie polecić jakąś darmową wirtualną drukarkę, lepszą od Bullzip? W Bullzip są opcje kompresji i różne takie, ale w wersji darmowej są zablokowane, wyświetla się komunikat, żeby zakupić licencję :frowning:

1 polubienie

Ja to pod Linuksem robię bez żadnej wirtualnej drukarki i firefox sam mi zapisuje do pdf.

krystian3w wcześniej polecił doPDF, możesz też skorzystać z pdfcreator

2 polubienia

Będę musiała zainstalować, bo ten Biullzip mi jednak trochę niektóre strony poucinał

Z GNU/Linux to mam tylko byle jak zainstalowanego Archa z XFCE na potrzeby sprawdzenia jak działa spolszczenie Firefox Developer paczkami i18n (raz działa, raz nie).

I w sumie nadaje się do zakoszenia najlepiej.

Tu masz gazetki: https://www.gazetkipromocyjne.net/
Klikasz biedronka potem w reklamę z 12 marca, potem w pobierz pdf.
Najmniejsze, najlżejsze, byle sumatra ładnie wyświetli…

2 polubienia

A ja jednak coś pokręciłam, bo po zaznaczeniu “drukuj do pliku” to mi nie działa. Wpisałam pełną ścieżkę ale wtedy zapisuje się plik bez rozszerzenia, a jak wpisuję w tym okienku do podania nazwy ścieżkę i nazwa.pdf to plik i tak się nie otwiera, bo wyskakuje komunikat, że to nie jest PDF, chociaż ma rozszerzenie PDF. Także mogę zapisać jako PDF tylko bez zaznaczenia tej opcji, ale jak już pisałam wcześniej, mam wtedy poprzycinane strony. Tak więc spróbuję zainstalować jakąś inną drukarkę wirtualną. Chociaż zastanawiam się, czy zamiast tego nie zainstalować FF 58 - czy tam na pewno będzie wbudowana taka drukarka?

Dziękuję :slight_smile: Jest to jakieś rozwiązanie, ale na tego typu stronach czasami brakuje aktualnych gazetek albo są nie wszystkie.

Ta gazetka z Twojej strony jest w javascript i dlatego jest problem. Szuka się po po prostu następne…

Z tej stronki, co podałeś pobiera się w PDF i strony nie są poprzycinane. Dodam sobie do zakładek

1 polubienie

Firefox 58 nie ma “drukarki pdf” - nie wiem jak to działa w tych debianach @anon741072

:wink:

Może ma aplikacje do podglądu plików wydruku…

1 polubienie

Dzięki za info :slight_smile: Czyli jednak trzeba ten doPDF albo PDF Creator zainstalować?
Widzę, że dziś pojawił się już FF 49 :stuck_out_tongue:

Na Windows 7 / 8 / XP / Vista raczej tak, by nie konwertować pliku by się otwierał w czytniku pdf.

Albo na trzecich stronach szukać przystępniejszej wersji do pobrania.

1 polubienie