Jak 'podbić' moc mikrofonu?

Mój mikrofon jest cichy… dopiero jak się drę to mnie słychać ;). i tu moje pytanie czy da się (i jak) podbić moc zbierania micro ?

W Regulacji głośności powinien być Mikrofon, jeżeli go nie ma, to wybierz Opcje, Właściwości, zaznacz Mikrofon, a potem sprawdź, czy suwak jest maksymalnie u góry.

wszystko na MAX mam…

Może spróbuj zainstalować inne sterowniki do Twojej karty dźwiękowej. Czasami się zdarza, że inny sterownik daje większą siłę dźwięku, bądź na odwrót.

mam C-Media AC97 wersja stera 5.12.1.31

Spróbuj zainstalować to: C-Media AC97 v2.11.

Możliwe, że to ta wersja, którą masz. Nigdzie nie jest napisane, jaka jest wersja tego sterownika. Szukałem najnowszego.

nadal mam taką samą wersje stera :]

TUTAJ wersja z 2007 roku (proawdopodobnie :mrgreen: )

zauważyłem opcje bust 20DB (coś Takiego) kilknołem i działa… trochę głośniej ale jakość jest nie ‘fajna’ :smiley:

A jaki masz mikrofon? Ja mam podobnie, tez na boost jadę i jest ok. Słabsze mikrofony przy tej opcji przenoszą taki dziwny szmer, takie żaby czy odgłos helikoptera. Przynajmniej u mnie się tak działo na starym mic.

Dużo też zależy od karty dźwiękowej. Z tego co wiem zintegrowane karty nie najlepiej sobie radzą z mikrofonem. Kup jakiegoś sound blastera a jakość dźwięku z mikrofonu napewno się poprawi. Ja mam SB Audigy SE i mikrofon ze słuchawek z marketu za 30 zł i dźwięk jest dobry.

Ja posiadam zintegrowanego “C-Media 8738” i jest super! Wszystko pięknie śmiga i mikrofon też! :slight_smile: (a miałem wiele mikrofonów… nawet naprawde stare… :stuck_out_tongue: )