Jak 'podbić' moc mikrofonu?


(Laki000) #1

Mój mikrofon jest cichy... dopiero jak się drę to mnie słychać :wink:. i tu moje pytanie czy da się (i jak) podbić moc zbierania micro ?


(Seba86mu) #2

W Regulacji głośności powinien być Mikrofon, jeżeli go nie ma, to wybierz Opcje, Właściwości, zaznacz Mikrofon, a potem sprawdź, czy suwak jest maksymalnie u góry.


(Laki000) #3

wszystko na MAX mam...


(Seba86mu) #4

Może spróbuj zainstalować inne sterowniki do Twojej karty dźwiękowej. Czasami się zdarza, że inny sterownik daje większą siłę dźwięku, bądź na odwrót.


(Laki000) #5

mam C-Media AC97 wersja stera 5.12.1.31


(Seba86mu) #6

Spróbuj zainstalować to: C-Media AC97 v2.11.

Możliwe, że to ta wersja, którą masz. Nigdzie nie jest napisane, jaka jest wersja tego sterownika. Szukałem najnowszego.


(Laki000) #7

nadal mam taką samą wersje stera :]


(Seba86mu) #8

TUTAJ wersja z 2007 roku (proawdopodobnie :mrgreen: )


(Laki000) #9

zauważyłem opcje bust 20DB (coś Takiego) kilknołem i działa... trochę głośniej ale jakość jest nie 'fajna' :smiley:


(system) #10

A jaki masz mikrofon? Ja mam podobnie, tez na boost jadę i jest ok. Słabsze mikrofony przy tej opcji przenoszą taki dziwny szmer, takie żaby czy odgłos helikoptera. Przynajmniej u mnie się tak działo na starym mic.


(Spamownica) #11

Dużo też zależy od karty dźwiękowej. Z tego co wiem zintegrowane karty nie najlepiej sobie radzą z mikrofonem. Kup jakiegoś sound blastera a jakość dźwięku z mikrofonu napewno się poprawi. Ja mam SB Audigy SE i mikrofon ze słuchawek z marketu za 30 zł i dźwięk jest dobry.


(george32801) #12

Ja posiadam zintegrowanego "C-Media 8738" i jest super! Wszystko pięknie śmiga i mikrofon też! :slight_smile: (a miałem wiele mikrofonów... nawet naprawde stare.. :stuck_out_tongue: )