Jak podkręcić GeForce 8800 GTS EVGA 512MB?

Z ciekawości zainstalowałem dodatek do NVidia Panel Sterowania pod tytułem NTune. Podobno dobrze podkręca. I pierwsze co mnie przywitało to umowa licencyjna, o treści:

“OSTRZEŻENIE: PROGRAM OBSŁUGOWY, KTÓRY ZOSTANIE ZAINSTALOWANY MOŻE SPOWODOWAĆ USZKODZENIE SYSTEMU I UNIEWAŻNIĆ GWARANCJĘ. TEN PROGRAM OBSŁUGOWY POWODUJE, ŻE SYSTEM KOMPUTEROWY PRACUJE POZA WYZNACZONYMI PRZEZ PRODUCENTA SPECYFIKACJAMI, W TYM M.IN.: W WARUNKACH PODWYŻSZONEGO NAPIĘCIA, TEMPERATURY, CZĘSTOTLIWOŚCI I ZMIAN W BIOS, KTÓRE MOGĄ DOPROWADZIĆ DO USZKODZENIA BIOS. SYSTEM OPERACYJNY KOMPUTERA MOŻE SIĘ ZAWIESIĆ, CO POCIĄGNIE ZA SOBĄ UTRATĘ DANYCH LUB ZNIEKSZTAŁCENIE OBRAZÓW. GWARANCJE NA SPRZĘT I OPROGRAMOWANIE MOGĄ ZOSTAĆ UNIEWAŻNIONE WEDŁUG UZNANIA PRODUCENTA SYSTEMU KOMPUTEROWEGO. NVIDIA NIE UDZIELA OBSŁUGI TECHNICZNEJ KLIENTOM TEGO PROGRAMU UŻYTKOWEGO. DLATEGO NIE UDZIELAMY ABSOLUTNIE ŻADNYCH GWARANCJI ANI RĘKOJMI. PRZED JEGO UŻYCIEM TRZEBA OKREŚLIĆ, CZY PROGRAM NADAJE SIĘ DO ZAMIERZONEGO CELU ORAZ UŻYTKOWNIK MUSI PRZYJĄĆ NA SIEBIE WSZELKĄ ZWIĄZANĄ Z TYM ODPOWIEDZIALNOŚĆ.”

I niech się człowiek nie stresuje, dają coś od czego umywają ręce :smiley:

Później dam fotki i powiecie mi co mam zmieniać :slight_smile:

moją kartę graficzną, tą co mam w opisie RivaTuner nie widzi xD znaczy widzi, tylko nie mam możliwości podkręcenia jej , po prostu zakładki do podkręcania nie ma #-o , a w przepadku ATI Tool to pokazują mi się 2 paski do podnoszenia taktowania ale obok nich nic nie pisze, czyli w ciemno podkręcać chyba mogę :mrgreen: poszukam inną wersje ATI Tool i zobaczę czy bedzie mi normalnie to wyświetlać :slight_smile:

Wyczytałem gdzieś (chyba nawet tu - na forum), że ATI Tool wraca z zagarami do ustawień domyślnych karty po każdym restarcie systemu, a RivaTuner ma opcje zapisania wcześniej ustawionych “podkręceń”. Czy to prawda? No i jak sie ma do tego wszystkiego ma nTune (http://www.nvidia.pl/object/ntune_5.05.38.00_pl.html) w przypadku nForce? Chyba nie wielu użytkowników ma z nim do czynienia, czyż nie?

U mnie jest tak że właśnie RiveTuner miała problemy z zapamiętaniem ustawień :!:

AtiTool jest znakomity jak narazie pod każdym względem ustawiasz do każdej grafiki (2d, 3d) taktowania … one zmieniają się gdy tylko są “potrzebne”. Jak dla mnie ten program jest najlepszy. Ustawienia zapamiętuje bez problemu.

NTune to tylko dodatek do podkręcania … co więcej masz go od producenta ale on umywa ręce od spraw supportu w tej materii - porażka. Co więcej nie jest on dokładny, jego poziom dokładności np w temperaturze to 80% - więc ma dość duży margines błędu. Co więcej najlepiej NTune spisuje sie z tego co wyczytałem od serii 8xxx z minimum 512 ramu - kij wie czemu.