Jak Podkręcić grafikę i procesor?


(Michalsiw92) #1

Witam posiadam laptopa hp dv5 1110ew i chciałbym podkręcić w nim kartę graficzną oraz procesor. Kartę graficzną jaką posiadam to nvidia geforce 9200m gs a procesor intel pentium dual t3200 2.00 ghz. W biosie nie ma opcji podkręcenia procka, system jaki posiadam to xp profesional. Jakiego programu najlepiej użyć?


(kamilkom) #2

Ja bym ci nie radził podkręcać podzespołów bo to niszczy żywotność sprzętu kup lepszą rzecz.


(Veers) #3

Ja natomiast odpowiem przewrotnie: skoro pytasz “jak podkręcić” - to niestety twój zasób wiedzy na ten temat jest mocno niewystarczający do tego byś się za to zabrał i nie zakończył całej operacji kompletną klapą (lub zniszczeniem laptopa). O/C samo w sobie jest sztuką zrozumienia sprzętu który się posiada, a w przypadku czegoś, co z założenia jest projektowane jako energooszczędne, można powiedzieć że nie znając sprzętu na wylot nie ma sensu nawet się za to zabierać.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu czujesz się na siłach, i uważasz że zysk rzędu 10-15 % jest wart zachodu i ryzyka - to zacznij od odpowiedzi na pytanie: jaki jest numer PLL sterownika CPU w twoim laptopie?


(Pan Kambo) #4

Kolego żeby zrobić oc cpu i gpu to trzeba mieć dobre chłodzenie na cpu i gpu i po za tym trzeba mieć dobrą wentylację w obudowie bo w tedy wszystko grzeje się dwa razy mocniej, dlatego w laptopach nie robi się overclockingu bo chłodzenie jest nie wystarczające do takich zabaw i szybciutko można zjarać sobie sprzęcior.


(Michalsiw92) #5

W takim razie odpuszczę sobie z tym podkręcaniem, dzięki za odpowiedzi:)


(kamilkom) #6

Możesz jedynie zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej i directx’a.