Jak podkręcić Pentium Core 2 Duo E6420

Witam mam następujący problem chciałbym podkręcić Pentium E6420 z 2,13 do 3,00GHz lub nawet do 3,4GHz. Moja płyta to Dfi Infnity 975X/G. W internecie znalazłem stronę po angielsku gdzie Gościu podkręcił ten sam procesor na tej samej płycie najpierw do 3,2 a potem do 3,4 wiem że zależy to także od chłodzenia oraz od innych rzeczy. Oto ta strona : http://www.bleedinedge.com/forum/showth … viewfull=1

Wiem jakie programy potrzebuje, jak należy podkręcać procesor i takie inne jestem zaawansowanym użytkownikiem, tylko zastanawiam się nad faktem : bo wiem że muszę obniżyć taktowanie pamięci ram najlepiej na stosunek 1:1, a potem jak podniosę taktowanie szyny FSB to mogę próbować z pamięcią. I jak powinienem zwiększać to taktowanie pamięci żeby była jak najlepsza wydajność, i jeszcze jedno czy tak samo muszę zrobić z szyną PCI-E czy nie bardzo proszę o pomoc . I poprawy mojego myślenia jakbym popełnił gdzieś błąd.

Witam. Co do ramu to najlepiej nie wychodzić za bardzo poza jego nominalną częstotliwość, po prostu gdy częstotliwość pamięci jest na tyle wysoka, że robi się niestabilna, można zmieniać mnożnik FSB:DRAM na mniejszy, by znowu mieć niższe częstotliwości. Nie jest z góry powiedziane, że stosunek ma być 1:1.

Z tego co wiem PCI-E lepiej nie ruszać, bo można namieszać.

ustaw pcie na 102- na sztywno. pamieci tez. pamietaj tylko o podniesieniu napiecia na procku i zablokowaniu na chipsecie bo przy podnoszeniu fsb napiecie idzie w gore i mozesz spalic plyte. z pamieciami jest tak ze mimo ze ustawisz np 800 i dla przykladu fsb na 333 to moga sie nie wyrabiac( beda pracowac z wyzsza czestotliwoscia- np 860) . wtedy ustaw na 667.