Jak podkręcić Pentium Core 2 Duo E6420


(haker146) #1

Witam mam następujący problem chciałbym podkręcić Pentium E6420 z 2,13 do 3,00GHz lub nawet do 3,4GHz. Moja płyta to Dfi Infnity 975X/G. W internecie znalazłem stronę po angielsku gdzie Gościu podkręcił ten sam procesor na tej samej płycie najpierw do 3,2 a potem do 3,4 wiem że zależy to także od chłodzenia oraz od innych rzeczy. Oto ta strona : http://www.bleedinedge.com/forum/showth ... viewfull=1

Wiem jakie programy potrzebuje, jak należy podkręcać procesor i takie inne jestem zaawansowanym użytkownikiem, tylko zastanawiam się nad faktem : bo wiem że muszę obniżyć taktowanie pamięci ram najlepiej na stosunek 1:1, a potem jak podniosę taktowanie szyny FSB to mogę próbować z pamięcią. I jak powinienem zwiększać to taktowanie pamięci żeby była jak najlepsza wydajność, i jeszcze jedno czy tak samo muszę zrobić z szyną PCI-E czy nie bardzo proszę o pomoc . I poprawy mojego myślenia jakbym popełnił gdzieś błąd.


(Szymon Kumorek) #2

Witam. Co do ramu to najlepiej nie wychodzić za bardzo poza jego nominalną częstotliwość, po prostu gdy częstotliwość pamięci jest na tyle wysoka, że robi się niestabilna, można zmieniać mnożnik FSB:DRAM na mniejszy, by znowu mieć niższe częstotliwości. Nie jest z góry powiedziane, że stosunek ma być 1:1.

Z tego co wiem PCI-E lepiej nie ruszać, bo można namieszać.


(Zed71) #3

ustaw pcie na 102- na sztywno. pamieci tez. pamietaj tylko o podniesieniu napiecia na procku i zablokowaniu na chipsecie bo przy podnoszeniu fsb napiecie idzie w gore i mozesz spalic plyte. z pamieciami jest tak ze mimo ze ustawisz np 800 i dla przykladu fsb na 333 to moga sie nie wyrabiac( beda pracowac z wyzsza czestotliwoscia- np 860) . wtedy ustaw na 667.