Jak podkręcić procesor AMD?

(system) #1

Witam

Mam Athlona Tunderbird 900MHz na ECS K7S5A rev. 1.1 i chciałbym podkręcić procesor ale nie wiem jak to zrobić ponieważ są w BIOSie (AMI) możliwość ale ta funkcja jest zablokowana i nie wiem co robić i do ilu mogę taki procek podkręcić

(adam749) #2

Masz zablokowaną opcje OC. Poza tym dużo z niego nie wyciśniesz.

(system) #3

a dokładniej

(Jarek Maj) #4

Miałem takiego althona tylko że 1000Mhz i nic z niego nie dało rady wycisnąć jedynie jak coś 53mhz :stuck_out_tongue: Więc wątpię aby u ciebie była duża różnica

(system) #5

Myśle jeszcze nad zakupem procka może jakiś Athlon XP 2600+

(Emilmlo) #6

Na tej płycie zapomnij o o/c

W podobnej cenie masz dużo wydajniejszego Athlona 64 X2 4000+ lub Pentium Dual-Core E2180, więc kupno Athlona XP 2600+ jest nie opłacalne.

(system) #7

nie jest opłacalne kupno nowego blaszaka jeżeli ze starego da się z niego bardzo dużo wycisnąć

(Emilmlo) #8

Z tego kompa już nic nie wyciśniesz, wzrost wydajności nie będzie widoczny.

Ja już inwestowałem kasę w starego kompa i żałuje tego, bo mogłem tą kasę dołożyć do nowego jeszcze lepszego kompa.

(Jarek Maj) #9

Niestety musze potwierdzić to samo w dzisiejszych czasach wszystko szybo się starzeje i nie warto grzebać w starych częściach chyba że naprawdę nie są do duże koszty lecz często sie okazuje że stary procek czy inna część jest dorsza od nowej dużo która jest nie porównywalnie lepsza