Jak podkręcić procesor bez kręcenia RAM-u?

Witam!

Mam problem, chcialbym podkrecic procesor z RAM-em az do 800 mhz(RAM) a pozniej “zatrzymać” podrecanie pamieci, ale tak aby dało sie później jeszcze podrecic procka(ale bez RAM-u) Czy jest to możliwe, a jeśli tak to w jaki sposób??Z góry dziex za pomoc

Konfig kompa:

Athlon 3000+ am2

Biostar Tforce

GoodRam 667mhz 2x512mb

Zasilacz:Fortron 350 mdn®

Witam!

Jeśli masz odblokowany, to możesz podnosić mnożnik.

a da sie to jakos sprawdzic??

Zobacz czy możesz zmienić tą pierwszą cyferke(mnożnik)

Np. procek 800Mhz :

8 x 100

pewno mozesz do dołu kombinować, a nie w góre :slight_smile: tak jak to bylo w A64 :wink:

w moim przypadku jest 9 x 200 (htt). mnożnika się nie da zmienić… ale moge zmienic HT od x5 do x1

PS. jeśli o to chodzi

przy podkręcaniu zmniejsz mnożnik przy podkręcaniu np. standardowo HT 5x, FSB 200 Mhz (5 x 200 = 1000), nie przekraczaj 1000 mhz.

Polecam lekturkę :wink: Klik Dla Nf4 najlepiej jest ustawić HT na x3… CHYBA :stuck_out_tongue: Jeśli się mylę poprawcie mnie ;]

PS. A ty Tobi nie kręcisz nic ? :smiley:

No 3 jeśli nie przekraczamy HTT 334 :stuck_out_tongue:

Ustaw dzielnik na pamięci (np. 1:1) i wtedy kręć procka. Pamięci nie powinny pójśc wyżej niż 800 wtedy :stuck_out_tongue:

Hehe :smiley: Czyli najlepsze do OC’y jakie będzie HT ? :smiley:

Takie, które nie przekracza 1000. Generalnie nie ma ono wpływu na zwiększenie wydajności. Sam przetestuj x1, x3 i x5 i porównaj wydajność. Ja kręce na x1, i jeśli podnosze to już po podniesieniu max. częstotliwości i wtedy ustawiam mnożnik HT.

w takim razie czy podrecanie u mnie wygladalo by tak:

ustawiam opcje memclock na 800, htt na np. 240, i ht na x1 i ew. podnoszę napięcie pamięci i rdzenia??

No np. Tylko pamięci jakie masz obecnie? Bo razem z HT do góry lecą także pamiątki. Dolicz sobie +40 * 2 (dwie razy w ciągu jednego cyklu). Jeśli masz takie pamięci, któe poleca tak wysoko no to poleci.

Obecnie mam na standartowych zegarach czyli na 667mhz i to są Goodram’y.

P.S Jak podnieść napięcie na procku na tej płycie??Umiem za pomocą oprogramowania dołączonego z płyta ale z Biosu nie wiem jaka funkcja za to odpowiada