Jak podkręcić procesor Intel?

Witam.

A więc chciałbym podkręcić procesor Intel ale nie BIOSEM tylko PROGRAMEM. Mój procesor to: Intel Core 2 Duo E6750 2.66MHz 2.67 MHz. Karta graficzna(Jeśli potrzeba) Nvidia GeForce 8600 GT. Chodzi mi o jakieś 100-200MHz, tak dla testu.

Pozdrawiam :).

Jaka płyta główna? Programem się właściwie nie ma co bawić. Efekt marny, i w dodatku nie masz pewności, że program obsłuży Twoją płytę. Jak podkręcać, to od razu w BIOSie. BIOS nie gryzie ;).

Jak podkręcić procesor - Poradnik

Jeśli byś miał UEFI to możesz przy niektórych płytach podkręcać pod systemem.

BIOSa nie ogarniam zbytnio :(, Płyta: GIGABYTE P35-DS3L.

Przy dodatkowych 100-200MHz nie będzie potrzebna nawet zmiana napięć czy innych parametrów, wejdź do BIOSu, odszukaj coś w stylu FSB Frequency i odpowiednio zwiększ wartość. Standardowo masz 8 (mnożnik) x 333 MHz (FSB) = 2664 MHz, czyli by mieć np. 2800MHz, dzielisz to przez 8 i otrzymujesz 350 MHz.

Nie ma programu?

Jest http://www.programosy.pl/program,setfsb.html

A czy jesteś zaawansowanym użytkownikiem skoro biosu nie ogarniasz ??

Więc tak:

resetujesz komputer, wciskasz delete , wchodzisz w M.I.T albo MB Intelligent Tweaker , przestawiasz CPU Host Clock Control na Enabled, PCI Express Frequency (MHz) na 100 i operujesz parametrem CPU Host Clock Frequency (MHz). Zwiększasz o np. 5 MHz , zapisujesz ustawienia klawiszem F10 i wracasz do systemu. Ściągasz OCCT, i uruchamiasz test Large Data Set na np. 5 minut. Jeśli nie wywali błędu, powtarzasz procedurę od początku i tak do momentu, aż zacznie się zawieszać. Tylko pamiętaj o monitorowaniu temperatur, jak temperatura przekroczy 70 stopni w stresie, obniż zegar, bądź zastanów się nad poprawą chłodzenia.

Jak znasz angielski, powinieneś ogarnąć większość biosowych komunikatów.

Biosem niechce się bawić bo zapewne coś zepsuje.

To tym bardziej nie baw się programem !!

W takim razie odpuść sobie po prostu OC, które na poziomie 100-200 MHz i tak da przyrost w granicy 4-8%, czyli żaden.

Ale chce sobie spróbować podajcie mi tylko nazwe programu.

Różne są. SetFSB, Clockgen, czasem też można SpeedFanem, ale to wszystko pic na wodę.

Nie programu do podkręcania procesora. Podkręcaj procesor w BIOSIE! !!