Jak podkręcic procesor

Witam mam pytanko jakim programem mogę podkęcic procesor mam płytę asus p5b premium i intel core 5200 gdzieś czytałem że moge go podkręćic prawie go 4 gb

podkręcasz zmieniając FSB procesora w biosie, poszukaj na google bo poradników są setki.

fatality :cojest: 4GB to Ty możesz mieć pamięci ram :lol: A programem procesora bym raczej nie podkręcał.Zresztą na Twoim miejscu w ogóle bym się tym nie zajmował,nawet w BIOSIE,bo mam mieszane uczucia po przeczytaniu Twojego posta.

są programy do podkręcania ,lecz masz większe szanse że go spalisz przez owe programy .pozdro

możliwości podkręcania zalężą w dużej mierze odRAMu jaki masz - bo podkręcanie odbywa się poprzez zwiększanie częstotliwośco FSB. Jak RAM nie da rady to podkręcisz tyle co nic

Dużo informacji znajdziesz w google ale jak piszą w powyższych postach nie proponowal bym Ci podkręcania procka samodzielnie :slight_smile:

…a od kiedy to dzielnika FSB:RAM nie można zmieniać? Nawet na słabym ramie można znacząco przetaktować procesor - nie rozumiem w czym słaby ram miałby przeszkadzać… Coś chyba nie miałeś z tym zbyt wiele o czynienia

Przecież się zmienia taktowanie RAM o stopień niżej i podkręca FSB

post2201624.html#p2201624