Jak podkręcić szyne FSB?

Witam :mrgreen:

Mam procka jak pisze poniżej… Intel celeron 500MHz z szyną 66MHz mnożnik jest ustawiony chyba na x4 ewentualnie x3.5. taktowanie kości pamięci wynosi 133MHz. Niestety mogę zwiększyć tylko szynę (teoretycznie max. 133MHz ale to zbyt niebezpieczne :smiley: ) więc chcę ustawić na 100MHz. I niewiem czy gdy ustawie szynę na 100( wyskakuje zakładka dodatkowa Turbo Frequency) to czy mam mnożnik zwiększyć?, zmniejszyć? może coś jeszcze. :? Nie robiłem tego a jak zaczołęm kombinować to sie skończyło na tym ze komp nie odpalił :smiley:

Jak podniosę szynę to chyba sie nie zagotuje procek.

PS.

A i może się to przyda, bios award

jeżeli możesz zwiększyć mnożnik to go zwiększ , jeżeli komp się nie podnosi przy zwiększaniu mnożnika to zmniejsz fsb

czyli mam maksymalnie zwiększyć mnożnik dopuki komp będzie startował??

66MHz to jest minimum

czyli mnożnik masz ustawiony na 7,5 a nie na 4 :wink:

Zwiększ mnożnik do max , czyli dotąd aż komputer będzie wstawał a następnie zwiększaj fsb

np mnożnik 8.5 i szyna max

czyli zwiększyć mnożnik na max później szyne ale chyba lepiej na początku ustawić 100MHz bo na 133MHz jeszcze się zagotuje i będzie.

A co ozncza dodatkowa zakłądka jak się podciągnie szyne do 100MHz to wyskakuje takie coś: Turbo Frequency: Enabled/Disabled

Złączono Posta : 05.05.2007 (Sob) 16:07

mnożnik max ile się dało :smiley: x8 a gdy szyne podniosłemna 100 to komp nie odpalał…