Jak podlaczyc 2 dyski

dzien dobry moj problem polega na tym ze mam 1 dysk z windowsem 80gb Sageata, ktory nie ma na sobie zwrotki i wedlug napisow na nim dziala wtedy w trybie SLAVE. Druga taśma podlaczona jest do cd romu ktory ma zwrotke ustawiona (dokladnie nie wiem w jakiej pozycji bo nie chce go odkrecac ) chcialbym podpiac do tasmy z dyskiem (poiewaz tam w polowie tej tasmy jest miejsce na podpiecie jeszcze czegos a innych juz nie mam ) dysk WD400 40gb i nie wiem jak ustawic zwrotke aby wszystko dzialalo (na dysku WD mam tylko pusta partycje )

Na jednej taśmie możesz podpiąć tylko dwa napędy lub dyski. Jeden ustawiasz na master, a drugi na slave.

Urządzenie master podpinasz na końcu taśmy, slave w środku, a ostatni koniec do płyty głównej:

master—slave-----------------------płyta główna

A zatem nowy dysk ustawiasz jako master i podpinasz na końcu taśmy, a stary dysk na środek:

nowy------stary-----------------------płyta główna

PS Nie zwrotka, tylko zworka (od zwierania pinów).

a czy mozna zworke z innego dysku uzyc na tym drugim ? Chcialbym dysk z windowsem ustawic na Master ale on nie ma akurat zworki a mam inne zworki od cd romow czy dyskow w domu :> O ile dobrze zrozumialem to konflikt wlaczenia moze wystapic tylko na jednej tasmie ? nie wazne jest co jest podpiete i jak na innej ?

Zworki są uniwersalne, więc możesz ich użyć. Byleby rozmiarem pasowały.

Tak, konflikt może wystąpić przy złym ustawieniu, ale będzie on dotyczył jednej taśmy. Bios podczas startu powinien zaalarmować, że coś jest nie tak. Jeżeli tego nie zrobi, to dowiesz się o tym, gdy dyski nie zostaną zwyczajnie wykryte.