Jak podłączyć 2 komputery do jednej sieci lan


(Piotrek 77 1977) #1

Witam mam pytanie czy da sie podłączyc laptopa do internetu , przepinajac do niego kabel z komputera stacjonarnego.Jak to zrobić ? Proszę o wyrozumiałość to mój pierwszy watek.


(kosti1) #2

wpisz sobie w googlach słowo "router" a bedziesz wiedział z że nie da rady bez niego albo switcha


(SilberPunkt) #3

Najtaniej: łączysz notebooka z komputerem kablem sieciowym i na komputerze udostępniasz połączenie internetowe. Minusem jest to, że aby mieć internet na notebooku stacjonarka będzie musiała być włączona. W zależności od tego jakiego masz dostawcę internetu może być Ci też potrzebna druga karta sieciowa.

Najlepiej: kupić ODPOWIEDNI router. Trochę drożej ale za to masz niezależny internet na obu komputerach a na notebooku dodatkowo bezprzewodowy i możliwość bezproblemowego dołączenia kolejnych urządzeń do internetu (kolejny komputer, notebook, smartphone, TV, konsola itd.)

:roll:


#4

czacha48 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.


(artide2) #5

nie prawda,że nie da rady,można wsadzić do komputera stacjonarnego drugą kartę sieciową i udostępnić łącze ,wadą jest to,żeby był internet na laptopie musi chodzić pc .


(SilberPunkt) #6

Jeśli to np. Neostrada ze zwykłym modemem na USB to po co druga sieciówka? :wink:

:roll: