Jak podłączyć 2 komutery przez sieć lan

(Czajo) #1

Mam 2 komputery i chciałbym je podłączyć w sieć lan. Do komputera serwera podłączyłem modem z multimedii przez port USB. Następnie chciałem przez wolną kartę sieciową skrętką podłączyć komputer client. W połączeniach sieciowych serwera widzę 2 karty i chyba tak powinno być :wink:

Karta z kompem clientem jest nieaktywna ( widać to w połączeniach sieciowych serwa). Czy miana IP na kompie clincie pomoże i serwer będzie widział clienta ?? Jeżeli nie, to jak należy to zrobić, by kompy były w sieci Lan i oba miały neta?? Proszę o szybką odpowiedź, bo zależy mi na czasie

(Jaroslaw Nijakowski) #2

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=1

Na kompie do którego masz podpiętego neta wejdź w połączenia sieciowe i otwórz właściwości połączenia internetowego... bodajże na ostatniej zakładce jest możliwość udostępnienia internetu.

P.S.

:szukaj:

(Czajo) #3

dalej nic....

połączenie z netem działa, a drugą kartę wykrywa, że w niej jest kabel odłączony i tym sposobem nie widzi kompa clienta

(Jaroslaw Nijakowski) #4

sterowniki do sieciówki zainstalowane? jest ona sprawna? kabel nie jest nadkruszony gdzieś?

(Czajo) #5

wszystko jest zrobione jak trzeba...

ale wydaje mi się, że nie mam kabla cross-over... jutro dokupię :stuck_out_tongue:

pokazuje, że kabel sieciowy jest odłączony

(Jaroslaw Nijakowski) #6

kabel możesz sprawdzić przykładając do siebie obie wtyczki obok siebie... i jeśli w obu kabelki(kolory ich) są w tej samej kolejności oznacza to ze to jest zwykły kabel sieciowy... natomiast jeśli układ kabelków się różni to to jest cross-over