Jak podłączyć 2 komutery przez sieć lan

Mam 2 komputery i chciałbym je podłączyć w sieć lan. Do komputera serwera podłączyłem modem z multimedii przez port USB. Następnie chciałem przez wolną kartę sieciową skrętką podłączyć komputer client. W połączeniach sieciowych serwera widzę 2 karty i chyba tak powinno być :wink:

Karta z kompem clientem jest nieaktywna ( widać to w połączeniach sieciowych serwa). Czy miana IP na kompie clincie pomoże i serwer będzie widział clienta ?? Jeżeli nie, to jak należy to zrobić, by kompy były w sieci Lan i oba miały neta?? Proszę o szybką odpowiedź, bo zależy mi na czasie

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34&id=1

Na kompie do którego masz podpiętego neta wejdź w połączenia sieciowe i otwórz właściwości połączenia internetowego… bodajże na ostatniej zakładce jest możliwość udostępnienia internetu.

P.S.

:szukaj:

dalej nic…

połączenie z netem działa, a drugą kartę wykrywa, że w niej jest kabel odłączony i tym sposobem nie widzi kompa clienta

sterowniki do sieciówki zainstalowane? jest ona sprawna? kabel nie jest nadkruszony gdzieś?

wszystko jest zrobione jak trzeba…

ale wydaje mi się, że nie mam kabla cross-over… jutro dokupię :stuck_out_tongue:

pokazuje, że kabel sieciowy jest odłączony

kabel możesz sprawdzić przykładając do siebie obie wtyczki obok siebie… i jeśli w obu kabelki(kolory ich) są w tej samej kolejności oznacza to ze to jest zwykły kabel sieciowy… natomiast jeśli układ kabelków się różni to to jest cross-over