Jak podłączyć 2 napędy?

(Hehee) #1

Jak w temacie. Mam cdrom (nagrywarka) i dvdrom i chce je podłączyć żeby były 2 ;p ale ni jak nie mogę :/. Podłączam te kable, przestawiam zworek ale nic :x, jak włączam to coś pisze w biosie...

070222124204fn5.jpg

(freedom) #2

dobre ustawienie zworek? jeden napęd ma być na master, drugi na slave.

(Uzi) #3

klik

(Chok) #4

Może wkładasz odwrotnie taśmę - nie wszystkie taśmy i CD-Romy mają ogranicznik uniemożliwiający włożenie taśmy “do góry nogami”.

(Uzi) #5

Spróbuj napisać co ?

(Hehee) #6

Uzi nic nie rozumiem z tego co napisałeś w tamtym poście :smiley: Zworki chyba dobrze mam. Na dvd mam zworek na master a na cdromie nie mam wogle zworka. Może kable źle nie wiem :x

Złączono Posta : 22.02.2007 (Czw) 13:19

Te taśmy maja chyba ten ogranicznik. Taśmę do tych napędów podłączam tak:

|

|–napęd

|

|–napęd

|

Tak jakby prosto :smiley: nie wyginam jej

(Meason) #7

to dokup sobie zworke, majątek to nie jest :slight_smile: Możliwe że cd rom bez zworki też jest na master. Jak podłączasz te dwa napędy widać w Biosie który ?kolwiek

A do płyty głównej podłączasz? :smiley:

(Hehee) #8

Ja mam zworki do obydwu tylko ktoś mi mówił że w tylko jednym ma być zworek - tym master, slave ma być bez zworka. No taśma jest podłączona do płyt. głownej, tak na dole XD

(Uzi) #9

Podepnij nagryware na II kanale IDE jako Master na końcowej wtyczce taśmy drugi napęd ustaw na tej taśmie jako Slave na środkowej wtyczce taśmy. ?

Jaki komunikat wyskakuje ?

(Hehee) #10

Dobra podłączyłem i działa, tylko teraz pytanie. Czy ta taśma łącząca może być powyginana, bo inaczej nie mogłem podłączyć tylko tak :confused: czy musi być prosta?

(Emilmlo) #11

Nie musi być prosta może być powyginana.