Jak podlaczyc drugi dysk

mam pytanie jak sie podlacza drugi dysk posiadam dysk 80gb i chce podlaczyc drugi 160gb

Chm…a czym się charakteryzuje dysk oprócz pojemności ? Używałeś googla’e ? Na początek - to jest dysk z interfejsem SATA lub ATA ? Zaglądałeś do instrukcji swojej płyty głównej ? Jakoś nie wierzę, żeby tam nie było nic na ten temat.

endriu73 , podaj nazwę swojej płyty głównej. I sprawdź interfejs na tym nowym dysku czy jest

Sata

SATA-Signal-Cable-1.jpg

czy

ATA

Elementy_sieciowe%5CATA100.jpg

Proszę używać polskich znaków, opcja edytuj i popraw.JNJN

dysk sata obecnie posiadam i taki sam zakupilem tez sata a nazwa takie ma oznaczenie K7VT4A PRO

To jest nazwa płyty głównej :slight_smile: Ja kupiłbym nowy 160GB / 250GB, a tamten sprzedał, jeżeli będzie dużo wolniejszy to może nieco zamulać kompa.

plyta glowna ma takie oznaczenie K7VT4A PRO a dysk sata

W dniu 13.05.2008 , o godzinie 16:44 został dopisany post przez endriu73

oczywiscie nazwa plyty glownej K7VT4A PRO ASRock

Masz dwa gniazda sata. Podłącz do drugiego gniazda cienką taśmą pokazaną przez Łukasz14 , do tego zasilanie i jest OK. Jeżeli ten nowy dysk jest rzeczywiście nowy (w sensie technologicznym) i chcesz używać starego, to zainstaluj system na tym nowym.

czy po zamontowaniu tego dysku jest ikonka

Jeżeli go BIOS wykrywa, a w windowsie podzieliłeś go na partycje i sformatowałeś, to tak.

a do czego sa potrzebne zworki dysk do czego to sluzy bo przy nowym dysku nie mam

Nie ma, bo przy dyskach SATA nie ma podziału na dysk nadrzędny i podrzędny (wskazują one to przy dyskach ATA)