Jak podlaczyc drugi kom do interntu nie koniecznie w tym sam

(Sylwia Tomek) #1

To moze byc blahy problem. Mam internet ADSL mam komputer i wszystko dziala. Ale nie pamietam jak to sie stalo ze dziala. Teraz mam drugi komputer i chce podlaczyc go do internetu (nie koniecznie w tym samym czasie co ten pierwszy) Dokladnie wyciagnac kabelek z tylu i wlazyc go do drugiego komputere i wlasnie tak robie ale nie dziala mi ten drugi komp. Na pewno jest to zwiazane z ustawieniem. W jaki sposob mode sprawdzic ustawienia z pierszego kopm zeby dokladnie powpisywac to do drugiego i wtedy moze zadziala. Prosze o pomoc :frowning:

(Esntino) #2

Co musisz zrobić

Otworzyć właściwości: połączenia lokalnego

Z zakładki ogólne jest okienko:

To połączenie wykorzystuje następujące składniki

Klikasz na protokół internetowy (TCP/IP)

A następnie na przycisk właściwości

Ustawiasz na drugim komputerze takie same ustawienia jak na tym co jest skonfigurowany internet w zakładce ogólne:

Czyli adres ip, maska podsieci, brama domyślna, preferowany serwer dns oraz alternatywny.

klikasz na zaawansowane i ustawiasz wszystko identycznie jak na komputerze z poprawnie skonfigurowanym internetem.

po ponownym uruchomieniu komputera wszystko powinno być już poprawnie.

UWAGA pamiętaj w tym sposobie odpada opcja, podłączenia do internetu obu komputerów na tych samych ustawieniach...

(Sylwia Tomek) #3

Dziekuje za szybka odp. Wlasnie ze ja nie mam nic wpisane w tych okienkach. Sa puste miejsca i kropki w rownych odstepach :frowning: Moze jakas inna podpowiedz?

(Damian) #4

Poczytaj:

http://banita.pl/~pysiu/

(sdar) #5

frederikke Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.