Jak podłączyc drugi napęd?

Tak jak w temacie. Zaglądałem do komputera i jest 1 taśmą podłączony napęd z dyskiem twardym i wtyczka niebieska idzie do płyty głównej.

Mam drugi napęd i taką samą taśme i moje pytanie jak to podłączyć(chodzi mi o te taśmy)?

Obok tamtego gniazda na płycie jest drugie takie samo Tam wepnij drugą taśmę. Stary napęd wepnij do niej (w ogóle jest źle, że dysk i napęd są na jednej) i podepnij do niej tez nowy.

Na napędach ustaw zworkami tryby pracy. Jeden na Slave a drugi na master.

Zapewne ten stary ma już na slave ustawione więc nowy daj na master i powinno być dobrze.

Do jednej taśmy tylko dysk; do drugiej 2 napędy (jeden ustawiony na master drugi na slave)

A skąd ta pewność że płyta gł ma drugi kanał ATA?? wiekszość nowych płyt gł , i część starszych posiada tylko jeden kanał ATA i reszte SATA , wiekszość producentów płyt gł., napędów CD/DVD, i dysków twardych przechodzi na SATA , więc w nowych płytach tylko “opcjonalnie” montuje się jeszcze kontroler ATA ziomekpvp podaj nazwe (dokładnie) płyty gł.

Rzeczywiście nie pewność a raczej przypuszczenie. NIe sądziłem że ktoś do nowego sprzętu dokupuje dodatkowy napęd…

Jeśli płyta ma jeden kanał ATA a ten napęd jest też ATA to ziomekpvp będzie miał kłopot… może dodatkowy kontroler … albo wymiana na SATA