Jak podłączyć drukarkę sieciową HP w Win7?

Witam,

Kupiłem drukarkę sieciową, żeby można było drukować na niej z dwóch różnych komputerów przez ruter.

Podłączyłem ją do sieci i do rutera jak zwykły komputer.

Coś zainstalowałem ją przez sterowniki ściągnięte ze strony HP (drukarka HP 2420).

Ale nadal nie mogę drukować, bo jak w Wordzie wybieram DRUKUJ, to drukarkę widzi, ale nie wysyła sygnału aby drukowała i pojawia się błąd.

Na drukarce cały czas świeci numer 192.168.1.195 oraz “Gotowe”.

Może mi ktoś wytłumaczyć co mam zrobić?

I co z drugim komputerem - tak samo jak mam zrobić, żeby można było drukować…

Dziękuję z góry za wszelkie rady.

Pozdrawiam!

Ja bym to zrobił tak. Start - Urządzenia i drukarki - w oknie które zostanie otwarte Dodaj drukarkę (jeżeli w tym miejscu jest już ta drukarka to usuń ją, po prostu prawy przycisk myszy i usuń) - Dodaj drukarkę sieciową, bezprzewodową lub Bluetooth - postępuj według kreatora.

Może okazać się przydatna opcja “Drukarki, której szukam, nie ma na liście” i “Dodaj drukarkę, używając adresu TCP/IP lub nazwy hosta”.

di-DLB4.png

di-3RV9.png

Albo:

lub [http://welcome.solutions.brother.com/BS ... mfc9160\_eu](http://welcome.solutions.brother.com/BSC/public/eu/pl/pl/faq/faq/000000/002600/000043/faq002643_001.html?reg=eu&c=pl%E2%8C%A9=pl%E2%88%8F=mfc9160_eu)

Możesz spróbować wyłączyć na chwilę zaporę systemu Windows i zobaczyć jak będzie.

Prawy przycisk myszy na Komputer - Zarządzaj - z lewej strony Menedżer urządzeń. Czy nie ma tam żadnych wykrzykników odnośnie drukarki?

Dzięki za pomoc, zrobiłem tak, ale zatrzymuję się na:

Wpisz nazwę hosta drukarki lub adres IP i jest:

Autowykrywanie/Urządzenie TCP/IP/ Urządzenie usług sieci Web

Nazwa hosta drukarki lub adres IP

Nazwa portu

Klikam co z powyższych w takim razie?

Skąd wziąć nazwę hosta drukarki?

Adres IP?

Nazwę portu?

(W Menedżerze urządzeń nie ma żądnych konfliktów - wykrzykników)

192.168.1.195

Zobacz: http://welcome.solutions.brother.com/BS … mfc9160_eu

Wpisałem właśnie już wcześniej ten numer IP z drukarki (nie wiem skąd on się tam wziął…) no ale dalej występuje w Windowsie w otworzonej kolejce zadań do drukowania - błąd przy drukowaniu. Drukarka po kliknięciu DRUKUJ w Wordzie, nadal pozostaje bezczynna, tak jakby żadnego polecenia jej nie wydano.

Widać tylko napis: Gotowe oraz numer 192.168…

Nic nie mruga, nic nie komunikuje - cisza.

W sklepie mi powiedziano, że prosto będzie ją zainstalować. A tu klapa.

Panel sterowania >> Centrum sieci i udostępniania >> Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania >> włącz udostępnianie plików i drukarek

:slight_smile:

Włączone już cały czas :slight_smile:

Dodane 19.05.2012 (So) 21:52

Dodatkowo:

clipboard04qu.jpg

PPM na drukarkę >> zaznacz ustaw jako drukarkę domyślną

PPM na drukarkę >> właściwości drukarki >> zaawansowane >> tam też ustaw

d2ed5274165bf1a6m.jpg

:slight_smile:

Dzięki wszystkim za pomoc. Po prostu w ustawieniach na drukarce (jakieś JETDIRECT) trzeba było wybrać opcję Wejście/Wyjście -> Port TCP/IP, wpisać przykładowo taki 192.168.0.140, a potem już poszło z górki, czyli ten nadany wcześniej numer IP był ze sklepu (sieć sklepowa), a ja sądziłem, że to już moja…

Udało się, pozdrawiam!