Jak podłączyć głośniki z komputera do tv

mam pytanie:czy idzie podłączyć głośniki z komputera do tv na stałe, by nie trzeba było ich za każdym razem odłączać. Mam nowe głośniki do komputera, a w tv jest słaby dźwięk i nie chę kupować nowych.

Napisałeś, to trochę niezrozumiale. :frowning:

Wywnioskowałem, że chcesz korzystać z głośników komputerowych tylko przy TV i nie podłączać ich do komputera. Jeśli tak, to musisz znaleźć przelotkę z Eurozłącza na takie gniazdko, żeby pasowało do wtyczki w głośnikach komputerowych (chyba Mini Jack) lub obciąć tę wtyczkę i przewody podlutowac do wtyczki Euro.

Pin 1 - wyjście kanału prawego

Pin 3 - wyjście kanału lewego

Pin 4 - masa sygnału dźwiękowego

Mireczek nie jestem pewien czy się to uda. Jeżeli kolega Coleduncham ma same głośniki(bez wzmacniacza)to nie zadziała bo na euro jest nieregulowany sygnał napięciowy do nagrywania, więc samych głośników nie wysteruje. Jeżeli głośniki są ze wzmacniaczem to będzie to działać. Pozdrawiam.

W Allegro zdazylo mi sie zobaczyc glosniki calkowicie do tv, poszukaj a nie męcz sie tymi Euro, MiniJackami czy jak tam…\

Pozdrawiam

Raczej wszystkie głośniki są teraz zestawami aktywnymi, czyli ze wzmacniaczem. Na wyjściu liniowym (zielone gniazdko w kompie) powinien być sygnał na poziomie takim jak w Eurozłączu. Przy maksymalnym wysterowaniu 0,7V.