Jak podłączyć i rodzielić Wi-fi?

Witam.

Przymierzam się do zakupu Wi-fi aby mieć w telefonie,laptopie i PC. Mówiono mi że muszę mieć 2 urządzenia TL-WA500G i TL-WR543G.

Od antenu do kary sieciowej w komputerze idzie takie złącze:

http://www.google.pl/imgres?q=internet+ … 00&bih=793.

Problem mój jest w tym jak to wszystko podłączyć aby mieć internet w wyżej 3 wymienionych urządzeniach. Jestem w tym całkowicie zielony proszę o jakieś że tak powiem “tłumaczenie”. Dzięki i pozdrawiam.

Napisz kto Ci tak powiedział, bo to zależy od twojej sytuacji, której nikt nie zna i być może nie musisz mieć obu urządzeń.

Kolega który też ma radiówkę i nawet w sklepie u dostawcy mu tak powiedzieli.

Napisz w jaki sposób łączysz się z internetem, tj. podłączasz tylko antenę do karty sieciowej, czy masz może jakieś dodatkowe urządzenie, przez które nawiązujesz połączenie?

Pozdrawiam!

Tak tylko antenę do karty sieciowej w komputerze.

W takim razie do wyboru masz dwie opcje: 1. kupujesz router, który działa jako AP Client Router (nazywane też WISP) np. wspomniany WR543G i podłączasz tę antenę do tego routera i resztę komputerów podłączasz kablem; 2. Jeśli chcesz podłączać inne komputery bezprzewodowo, to albo kupujesz wspomniane przez Ciebie urządzenia, albo jeden router z dwoma modułami WiFi. Napisz jak to dokładnie chciałbyś podłączyć.

Pozdrawiam!

Chciałbym tak internet w PC i żeby, łączyć sie laptopem poprzez wi-fi ,oraz żeby mógł się telefon łączyć z wi-fi. Sory że głupio pisze ale się nie znam na tym.

Dzieki i pozdrawiam.

W tym przypadku potrzebujesz albo te dwa urządzenia, o których wspomniałeś (oczywiście mogą to być inne modele), lub jak pisałem, jeden router z dwoma modułami WiFi.

Pozdrawiam!

Podpowiesz jak to podłączyć i ustawić hasło ?

TL-WA500G podłączasz do portu WAN TL-WR543G. TL-WA500G ustawiasz na tryb pracy jako AP Client, wyszukujesz twoją sieć i się do niej podłączasz. W TL-WR543G w ustawieanich WAN wybierasz Dynamic IP (na TL-WA500G serwerc DHCP powinien być domyślnie wyłączony. W związku z tym, żeby zalogować się do panelu, musisz adres IP przypisać ręcznie z podsieci 192.168.1.0/24), w ustawieniach LAN ustawiasz adres z innej podsieci (domyślnie jest to adres 192.168.1.0/24), np. 192.168.100.0/24.

Pozdrawiam!

Nie rozumiem jak to podłączyć, co robię z kablem od radiówki w Pc?Jestem zielony jak nie wiem. Jakiś schemat bym bardzo poprosił albo nie wiem router> itp . Ja tego nigdy chyba nie zrozumie.

Kabel od PC mógłbyś podłączyć do routera, on odbierałby sygnał od dostawcy, ale nie mógłbyś już rozsyłać sygnału, dlatego potrzebujesz dwóch urządzeń. TL-WA500G to punkt dostępu (po ang. access point w skrócie AP), który ma możliwość pracy w trybie klienta, czyli tak jak zwykła karta sieci bezprzewodowej, to urządzenie odbierałoby sygnał od dostawcy, urządzenie to podłączasz do portu WAN routera, czyli TL-WR543G. W routerze wbudowany jest AP i on będzie rozsyłał swój sygnał. Mniej więcej wyglada to tak.

image.php?album_id=20&image_id=4714

Pozdrawiam!

Czyli muszę podłączyć 2 te urządzenia tym kablem :

http://www.google.pl/imgres?q=kabel+od+ … 00&bih=793

chce się tylko upewnić ostatni raz.

Tak, takim kablem. To jest przewód UTP na złączu RJ-45, takie kable dostaniesz w zestawie, jeden taki dostaniesz razem z AP, drugi taki sam razem z routerem.

Pozdrawiam!

Mam jeszcze jedno pytanie gdy włączam PC, to muszę manualnie sią połączyć z internetem to jest jakiś problem z tym Wi-fi ?

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem twoje pytanie (w złych miejscach stawiasz przecinki i to zmienia sens zdania), ale postaram się na nie odpowiedzieć. WiFi działa niezależnie od sposobu połączenia z siecią. Podłaczasz się do sieci ISP przy pomocy AP, który działa jako klient, AP podłaczasz do WAN, w ustawieniach WAN konfigurujesz wszystko tak samo, jak to masz obecnie skonfigurowane w komputerze. Manualne łączenie z internetem, to rozumiem, że korzystasz z protokołu PPP? Jeśli tak, to w ustawieniach WAN wybierasz połączenie PPPoE. Chyba, że masz na myśli ręczne przypisywanie IP, to wybierasz static IP. Napisz dokładniej, jak to w chwili obecnej u Ciebie wygląda, to będę mógł Ci napisać coś więcej.

Pozdrawiam!

Tzn chodzi o to że gdy włączam komputer nie mam połączenia z internetem. Dopiero potem klikam na sieć i wybieram swoją np ( Transnet4 ) i dopiero mam.

Widocznie nie ustawiłeś, aby system łączył się z siecią automatycznie. AP i router powinien automatycznie łączyć się z siecią, a jeśli nie, to będziesz łączył się manualnie, jak to napisałeś :wink:

Pozdrawiam!