Jak podłączyć ineternet do komputeru


(kamilkwas2) #1

Witam.

Chciałbym podłączyć internet do komputera, ale nie wiem jak. Mam routera tp-link i internet wifi. Mam komputer z anteną wifi przez usb doczepioną. W połączeniach sieciowych nie żadnych ikonek z dostępnymi routerami.


(rgabrysiak) #2

Jaki router i jaki dostawca internetu? Rozumiem, że sterowniki do karty lub adaptera WiFi na komputerze masz zainstalowane, a samo urządzenie jest włączone?


(Longhorn2009) #3

Jeśli masz wgrane stery to dostępnych sieci wifi powinieneś szukać klikając na ikonkę w zasobniku koło zegara lub wchodząc w połączenia sieciowe i klikając PPM na karcie wifi jest możliwość połączenia z siecią http://webcomp.pl/windows-7/polaczenie-komputeralaptopa-bezprzewodowo-w-systemie-windows-7/


(kamilkwas2) #4

Mam windows xp. Sterowniki zainstalowane. Urządzenie nie jest włączony. Bo Ja przeinstalowałem system. Wcześniej chodził internet, a w antenie świeciła się jedna dioda. Teraz nie. Jak podczepiam antenie przez usb, to komputer czasami nie znajduje jej. Czasami znajduje, ale nie rozpoznaje. Mógłby ktoś napisać krok po kroku jak włączyć internet?


#5

XP z którym SP? Jeżeli niżej niż 3, to zaktualizuj. Sterowniki do karty w której wersji? Jak podepniesz kartę, to pojawia się ona w menadżerze urządzeń?


(Prezess212) #6

A sterownik chipsetu na pewno zainstalowany ? Zazwyczaj zawierają one w sobie sterowniki Magistrali USB… No i zrzut ekranu z menedżera urządzeń by się przydał (z podpiętym adapterem WIFI USB).


(kamilkwas2) #7

Ok. zrobione. Ostatnia rzecz została. Chciałbym połączyć się z siecią z hasłem. Wpisuje hasło i połącz, lecz noe chce się połączyć. Wielokrotne wpisywałem hasło i nic.


(Marcin Kowalski2244) #8

Wpisujesz błędne hasło - spróbuj sprawdzić jakie jest domyślne hasło routera (np. na naklejce) albo w ustawieniach zmień hasło na własne.


(kamilkwas2) #9

Pogrzebałem w właściwościach i znalazłem to http://b80972ab4ff1.jpg[/url

Jak wielokrotne wpisałem hasło to z czasem przestali wymagać ode mnie hasła. Jakie powinny być tutaj ustawienia?

Moje hasło jest 12 znakowe. Gdy wklejam hasło w rubrykę “klucz sieciowy” to pojawia się taki komunikat

http://03005c7614c8.jpg


(Longhorn2009) #10

A kopiujesz hasło czy wpisujesz? Bo kopiowanie nic nie da.


(KAZDAN63) #11

Szyfrowanie WEP to “zabytek” . Obecnie w routerach stosuje się WPA2-PSK . Hasło się wpisuje , a nie wkleja (to już takie lenistwo Cię ogarnęło ?) ! Szyfrowanie po stronie “nadawczej” jak i “odbiorczej”  musi być jednakowe!


(bachus) #12

Zaktualizowałeś do SP3?


(kamilkwas2) #13

nie. Piszę żebym skontaktował się zarządcą sieci.


(ADR1991) #14

Rozumiesz ten komunikat? Twoje hasło jest 12 znakowe, a wg tego komunikatu musi być ono 5 lub 13 znakowe ASCII, albo 10 lub 26 znaków w kodowaniu szesnastkowym. Pod warunkiem, że w ogóle stosujesz szyfrowanie WEP, a nie jakieś inne.