Jak podłączyć internet do Laptopa


(Blackhood4life) #1

Witam

Mam internet z BT i kompa z Windows'em Vista. Dzisiaj kupiłem notebook'a Acer z Linux'em no i chce oczywiście dzielić się z nim internetem. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić i co jest do tego potrzebne ?? Kiedy klikam na internet wyskakuje mi kilka routerów, ale wszystkie zabezpieczone. Kiedy klikam na swój każe mi podać hasło a ja nie wiem o jakie hasło chodzi. Bardzo proszę o pomoc.


(ant0n) #2

A co to jest BT?


(Samurai) #3

Trochę za mało informacji podałeś, jaki masz router, jak chcesz podłączyć ten laptop(Wifi, kabel), skąd się zabrało te kilka routerów??


(Blackhood4life) #4

BT = British Telecommunications

Router mam taki biały stojący z 4 zielonymi światełkami : Phone, Internet, Broadband, Wireless i Data. Nazywa się chyba BT home hub i zawsze palą się 4 z 5 światełek to znaczy Phone się nie pali. Chcę Wifi bezprzewodowo bo i tak za dużo kabli już tu mam, kiedyś znajomy mi mówił ze to jest bardzo proste że niby tylko gdzieś klikam wybieram opcje udostępniam sygnał i to wszystko. A te inne routery to napewno sąsiadów.


(Samurai) #5

O kolor akurat mi nie chodziło :stuck_out_tongue: tylko o model, ale z tego co napisałeś to ten router ma możliwość uruchomienia wifi.

Po pierwsze to musisz się na niego dostać, adres routera możesz znaleźć robiąc Start -> uruchom -> cmd -> ipconfig i tu brama domyślana to będzie adres twojego routera. Wchodzisz w przeglądarkę wpisujesz tą bramę w adres i powinno załadować okno logowania do ustawień routera. Jeśli nic nie zmieniałeś, albo ktoś inny to login powinien być admin i hasło tak samo albo 1234, w zależności od producenta.

Następnie szukasz tam ustawień Wireless i ustawiasz na enabled. I powinno działać


(Blackhood4life) #6

Wszystko zrobiłem tak jak powiedziałeś wchodzę tam a tam suprise. Nie znam Loginu i Hasła :-o . Kiedyś robił mi tu coś znajomy który wyjechał do Norwegii. Nie mam z nim kontaktu. Da się jakoś zresetować Login i Hasło ?? Mam dziwne wrażenie że jestem w dupie :roll:


(Samurai) #7

na routerze powinien być guzik reset przywróci on domyślne ustawienia, więc to co masz tam ustawione zostanie skasowane ale jeśli nie znasz hasła to jedyna opcja.


(Blackhood4life) #8

Wygląda na to że już przy pomyślnych ustawieniach było hasło. Powinno być gdzieś na dokumentach z BT..


(Samurai) #9

domyślne hasło jest takie same jak login z regóły:

login: admin

hasło: admin


(corrtez) #10

A na obudowie routera nic nie ma? (Virgin media przykleja haslo i login na swoich routerach)

Co do hasel to bywa tez tak:

login: admin

haslo: password (lub czasem go brak) metoda prób i bledów, ale slowa tu uzyte najczesciej zostaja... :slight_smile:


(Jogi25) #11

Witam ja mam tez probem z ty routerem tylko ze pokablu idzie jak mazenie a przez wirles niechce przydzielic IP do laptopa jak zmienic to? w ustawieniach niby wszystko w porzadku bo przez jakies 2 tygodnie chodz normalnie wiecie moze co moze byc :-(. Dodam ze czasami z sie połącze ale to czasami


(Pawelnr1) #12

Ja też mam BT i też mam router i u mnie na tyle (routera) jest naklejka z hasłem... =P~