Jak podłączyć internet do Laptopa

Witam

Mam internet z BT i kompa z Windows’em Vista. Dzisiaj kupiłem notebook’a Acer z Linux’em no i chce oczywiście dzielić się z nim internetem. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić i co jest do tego potrzebne ?? Kiedy klikam na internet wyskakuje mi kilka routerów, ale wszystkie zabezpieczone. Kiedy klikam na swój każe mi podać hasło a ja nie wiem o jakie hasło chodzi. Bardzo proszę o pomoc.

A co to jest BT?

Trochę za mało informacji podałeś, jaki masz router, jak chcesz podłączyć ten laptop(Wifi, kabel), skąd się zabrało te kilka routerów??

BT = British Telecommunications

Router mam taki biały stojący z 4 zielonymi światełkami : Phone, Internet, Broadband, Wireless i Data. Nazywa się chyba BT home hub i zawsze palą się 4 z 5 światełek to znaczy Phone się nie pali. Chcę Wifi bezprzewodowo bo i tak za dużo kabli już tu mam, kiedyś znajomy mi mówił ze to jest bardzo proste że niby tylko gdzieś klikam wybieram opcje udostępniam sygnał i to wszystko. A te inne routery to napewno sąsiadów.

O kolor akurat mi nie chodziło :stuck_out_tongue: tylko o model, ale z tego co napisałeś to ten router ma możliwość uruchomienia wifi.

Po pierwsze to musisz się na niego dostać, adres routera możesz znaleźć robiąc Start -> uruchom -> cmd -> ipconfig i tu brama domyślana to będzie adres twojego routera. Wchodzisz w przeglądarkę wpisujesz tą bramę w adres i powinno załadować okno logowania do ustawień routera. Jeśli nic nie zmieniałeś, albo ktoś inny to login powinien być admin i hasło tak samo albo 1234, w zależności od producenta.

Następnie szukasz tam ustawień Wireless i ustawiasz na enabled. I powinno działać

Wszystko zrobiłem tak jak powiedziałeś wchodzę tam a tam suprise. Nie znam Loginu i Hasła :-o . Kiedyś robił mi tu coś znajomy który wyjechał do Norwegii. Nie mam z nim kontaktu. Da się jakoś zresetować Login i Hasło ?? Mam dziwne wrażenie że jestem w dupie :roll:

na routerze powinien być guzik reset przywróci on domyślne ustawienia, więc to co masz tam ustawione zostanie skasowane ale jeśli nie znasz hasła to jedyna opcja.

Wygląda na to że już przy pomyślnych ustawieniach było hasło. Powinno być gdzieś na dokumentach z BT…

domyślne hasło jest takie same jak login z regóły:

login: admin

hasło: admin

A na obudowie routera nic nie ma? (Virgin media przykleja haslo i login na swoich routerach)

Co do hasel to bywa tez tak:

login: admin

haslo: password (lub czasem go brak) metoda prób i bledów, ale slowa tu uzyte najczesciej zostaja… :slight_smile:

Witam ja mam tez probem z ty routerem tylko ze pokablu idzie jak mazenie a przez wirles niechce przydzielic IP do laptopa jak zmienic to? w ustawieniach niby wszystko w porzadku bo przez jakies 2 tygodnie chodz normalnie wiecie moze co moze byc :-(. Dodam ze czasami z sie połącze ale to czasami

Ja też mam BT i też mam router i u mnie na tyle (routera) jest naklejka z hasłem… =P~