Jak podlączyc internet z TP pod 2 komputery

(Hrebis1994) #1

Witam.

Stary komputer mam na górze i podpiety jest do niego livebox TP.

Od liveboxa przewodowo jest takkze podpieta telewizja na dół.

Kupilem sobie nowy komputer i chcialem podpiąc do nowego komputera internet , tak zeby byl on na starym i nowym kopmputerze.

Slyszalem ze istnieje taka mozliwosc tylko nier\ wiem jak to zrboic.

Z gory dzieki

Prosze o Pomoc

(Kamilmlody5) #2

Jeżeli to zwykłe Pecety to jak u mnie: Na jednym komputerze internet jest podpięty przez USB, a na drugim przez Ethernet. Niby w instrukcji pisze, że w taki sposób internet nie będzie na dwóch kompach, ale u mnie działa :wink:. Myślę, że jest to związane z ostatnią aktualizacją software'u Liveboxa.

hrebis1994 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(Kdrejestracje) #4

A jakby nie zadziałało USB i Ethernet - to może się okazać , że potrzebny bedzie router dedykowany dla neostrady. Na routerze można dzielć internet wg własnych potrzeb, a jak się kupi router Wi-Fi z nową technologią / standardem 'n' (nie mylić z cyfrową satelitarną 'n'-ką) - to wtedy można podzielić Internet pomiędzy karty sieciowe przewodowe i bezprzewodowe. Standard 'n' polecam już teraz (na standardzie 'b' lub 'g' też będzie działać tylko to są standardy zaczynające 'trącać myszką' - stare krótko mówiąc - i są zastępowane przez szybsze i o większym zasięgu.

pozdrawiam

(MrAsusrp6) #5

@blueduck1

A Livebox to niby co jak nie ruter ...